Esat benim için anlamı olan bir yer. Esat'ta gittiğim çoğu yerden memnun kalarak ayrıldım ve Esat Mutlu Lokantası da bunlardan bir tanesi oldu. Oldukça mütevazı bir esnaf lokantası ve bundan sonra yolum düştükçe de sık sık uğrayacağım.

Özellikle civarlarında bulunan rakipleri gibi 24 saat açık olması işletmenin büyük bir artısı. Gece geç saatlerde arkadaşımla birlikte gittik ve o saatte bile baya bir doluydu. Fakat çalışanların ilgisi gecenin o saatinde bile oldukça iyiydi diyebilirim.

Menüsü oldukça bol çorbadan dönere dönerden kızarmış piliç çevirmeye birçok ürün var. Ben mekâna girdiğim andan itibaren güzel bir et döner kokusu aldığım için pilav üstü et döner söyledim. Arkadaşımın tercihi de kelle paça çorbası oldu. Siparişlerimiz hızlı bir şekilde geldi.

Ayrıca mekânın ferah olması da önemli bir artıydı. Özellikle dönerin tadını oldukça beğendim. İyi bir et döner yiyicisi olarak et döneri her yerde kolay kolay beğenmem fakat buranın et döneri Esat üzerinde bulabileceğiniz en iyilerden bir tanesi. Arkadaşımın kelle paça çorbasından da deneme fırsatı buldum ve bu çorbayı da oldukça beğendim. Kelle paça ve benzeri çorbaların müdavimlerine tavsiye ederim.

Artık gece geç saatlerde güzel bir yemek yemek isteyeceğim vakit geleceğim yerlerden bir tanesi de burası olacak. Fiyat olarak da oldukça uygun olduğunu söyleyebilirim ve porsiyonları da doyurucu.

İletişim ve konum bilgileri

Kucukesat Cad. No:125/B | Esat, Cankaya, Ankara
03124460915Esat Mutlu Lokantası, Ankara