Yemek

Erimtan Müze Cafe, Ankara

Ankara Kalesinde bulunan Erimtan Müze bana göre tüm Ankaralıların görmesi gereken bir yer. Buranın kendine özel çok şık bir kafesi var. Buranın ben en çok manzarasını ve bahçesinde oturup bir şeyler yiyip içmesini seviyorum. Fakat kış aylarında bahçesinin genellikle açık olmadığını da belirteyim.

Özelikle Ankara manzarası eşliğinde güzel bir kahve içmek isteyen kişiler burayı tercih edebilir. Müze kafelerini genellikle standart gören biri olarak buranın diğer yerlerden farklı olduğunu söyleyebilirim. Gerek dizayn gerek çalışanlar olsun oldukça kaliteli ve bu da burayı güzel bir kafe haline getiriyor.

Eskiden burada alkol hizmeti de bulunmaktaydı fakat şimdilerde büyük ihtimalle kalktı bunu da ilave edeyim. Buraya geldiğim vakit benim tercihim genellikle güzel bir Türk kahvesi oluyor fakat diğer kahve çeşitlerini de denemiş biri olarak başarılı olduklarını söyleyebilirim.

Aynı zamanda zengin bir menüsü de var. Benim bu menülerde en çok hoşuma giden şeyi kahvaltı ürünleri ve kahvemin yanında yemekten zevk aldığım markiz tatlısı. Birçok pastaneden daha güzel yaptıkları açık.

Bunun yanı sıra özel günleriniz için ya da toplu kahvaltı, toplantı gibi düşünceleriniz varsa önceden arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz. Sizin isteğinize özel birtakım şeyler yapıyorlar ve bunu deneyen arkadaşlarım da bu hizmetlerinden oldukça memnun olduklarını belirttiler. Fiyat olarak da Ankara Kalesi civarı için gayet uygun bir yer ve mutlaka öneririm.

İletişim ve konum bilgileri

Kale, Gözcü Sk. No:10 Altındağ/Ankara
03123110401

R