Yalova birçok kamp alanına ev sahipliği yapan bölgelerimizden bir tanesidir. Özellikle doğanın tam ortasında herkesten uzak ve doğal bir şekilde kamp yapmak isteyenler için oldukça çeşitli alternatifler sunmaktadır. Bunlar arasında belki de en favorisi Çınarcık'ta bulunan Erikli Şelalesi Kamp Alanı olarak göze çarpmaktadır.

Buraya ulaşım da oldukça kolay. Bildiğiniz gibi Yalova İstanbul arası yaklaşık olarak 1.5 saat falandır. İstanbul'da yazın İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) Çınarcık'a direkt seferler bulunmaktadır. Çınarcık'a vardıktan sonra Erikli Şelalesine giden minibüsler yarım saatte bir kalkmaktadır. Aynı zamanda Yalova içinden de Erikli Şelalesine giden birçok araç bulunmaktadır.

Erikli Şelalesi Kamp Alanı betimlemek gerekirse denizden 600 metre yükseklikte küçük bir yaylada bulunuyor. Küçük bir yayla dediğimize bakmayın kamp alanı için oldukça ideal ve diğer kişilerle dip dibe kamp yapmanız gibi bir durum söz konusu değil. Bu yaylanın eşsiz yeşilliği ve Erikli Şelalesi'nin de güzelliği bir araya geldiği vakit burası 1-2 gün kamp yapacağım diye gelip 1 hafta durabileceğiniz kadar güzel bir yer. Akar sudan buz gibi bir su akıyor ve bu suyu kana kana içebilirsiniz. Burası tamamen doğal bir alan fakat kampçıların daha rahat bir kamp deneyimi yaşaması için de farklı kamp alanları mevcut. Tercih size kalmış durumda ya doğada hiçbir imkândan yararlanmadan ücretsiz bir kamp yaparsınız ya da işletme alanlarında kamp yapıp daha rahat bir kamp deneyimi yaşarsınız.

Erikli Şelalesi Kamp Alanında Gezilmesi Gereken Yerler

  • Çifte Şelale
  • Delmece Yaylası
  • Dipsiz Göl

Bu yerler de Erikli Şelalesine bir hayli yakın durumda. Aracınız varsa aracınızla da rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Bisiklet turuyla doğa gezisine çıkmak istiyorum diyorsanız ya da yürüyüş yapmak istiyorsanız da bu bölgelere bu şekilde varmanız da mümkün olacaktır.

Erikli Şelalesi Kamp Alanı Hakkında Genel Bilgiler

  • Kamp alanında bisiklet ve doğa yürüyüşü doğanın ortasında harika geleceği gibi eğer fotoğraf makineniz de varsa bu yaylanın ve şelalenin fotoğraflarını mutlaka çekmelisiniz. Dediğimiz gibi bu kamp alanında doğada imkanlardan faydalanmadan da kamp yapacağınız gibi işletmelerin kamp alanındaki imkanlardan da faydalanabilirsiniz. Bunları incelemek gerekirse;
  • Düz ve uygun bir zeminde çadırınızı kurmak mümkündür. Bunun için gecelik olarak 25 lira talep edilmektedir.
  • Bu işletmelerin kamp alanında market ve restoran bulunmaktadır. Erikli Şelalesine gelip buralarda kamp yapacaksanız bu sebeple çok erzak getirmenize gerek yok.
  • Aynı zamanda wc, duş, elektrik gibi ihtiyaçlar da yine bu kamp alanlarında karşılanmaktadır.
  • Kamp alanında telefon ve internet çok iyi çekmiyor diyebiliriz. Bu da iletişim konusunda sıkıntı yaşamanıza sebep verebilir. Fakat bu işletmelerden ücretsiz bir şekilde internet hizmetini kullanabilirsiniz bu da büyük bir artı.

Harita ve Konum Bilgisi

Erikli Şelalesi Kamp Alanı | Bilinmesi Gerekenler, Gezilecek Yerler ve Ulaşım