Erdemli Talat Göktepe kamp alanı Mersin’in Erdemli ilçesinde yer almaktadır. Aslında burası çamlık bir alandır. Alan bakımından oldukça büyük ve ferahtır. Çamlık aynı zamanda muhteşem manzarasıyla bir plaja da sahiptir. Burada pek çok aktivite yapabilmek mümkündür. Hafta sonu piknik için gelenler, çadır kampı yapanlar, karavanı ile gelip günlerce kalanlar..

Talat Göktepe kamp alanı plaja oldukça yakın olduğundan insanların çok tercih ettiği kamp alanlarından biri oluyor. Plajda taşlık alan pek olmamakla birlikte ince kumlar yoğunluktadır. Plajın temizliği rutin aralıklarla yapıldığından oldukça temiz bir ortamı vardır. Bu kamp alanı Erdemli Belediyesi’nin Milli Parklar ve İl Çevre Orman Müdürlüğü’nden aldığı yetki ile işletilmektedir. Herhangi ticari bir amaç güdülmemekle birlikte kamu yararı gözetilmektedir.

Kamp alanı merkeze yakın bir bölgede olmasından ötürü günübirlikçiler tarafından da yoğun olarak ziyaret edilmektedir. Ancak buraya gelenlerin büyük bir kısmı kampçı gezginlerden oluşmaktadır. Ancak yine de sessizlikten hoşlanıyorsanız, kalabalık alanlardan kaçıyorsanız buraya mayıs – eylül aylarında gelmenizi öneririz.

Talat Göktepe kamp alanına gelip çadır kampı yapmak isterseniz çadırınızı kuracağınız yer ormanlık alan olacaktır. Bu alanda kamp yapanların büyük bir çoğunluğu ailelerden oluşmaktadır. Ancak alan geniş olduğundan diğer kampçılarla dip dibe olmuyorsunuz. Mangal ve kamp ateşi yakabiliyorsunuz. Kamp alanı yola yakın olduğundan ve yol da Antalya yolu olduğundan geceleri araç sesleri rahatsız edici olabiliyor. Ancak çadırınızı biraz daha plaja yakın kurarsanız gürültü kısmen de olsa azalacaktır.

Kamp İmkanları

  • Kamp alanında kullanabileceğiniz tuvaletler mevcuttur. Bu tuvaletler her gün rutin olarak temizlenmektedir. Hijyen açısından bir tereddüdünüzün olmasına gerek yoktur.
  • Kamp alanına yakın alışveriş yapabileceğiniz büfe, market tarzı yerler mevcuttur.
  • Sıcak su akan duş kabinleri mevcuttur.
  • Belirli aralıklarla kurulmuş elektrik panoları var. Buradan elektrik çekebiliyorsunuz. Ancak çadıra elektrik çekmek ücretlidir.
  • Çam ağaçlarının altında oturma alanları mevcut. Bu masaları çadırınıza kadar çekebiliyorsunuz. Tabii alan çok kalabalık değilse.
  • Ortak kullanıma sunulmuş buzdolapları mevcuttur.
  • Kampa giriş otomobille 25 TL’dir. Ortak kullanım alanlarından yararlanacak olursanız da fiyat 35 TL’ye çıkmaktadır.

Harita Konumu ve UlaşımErdemli Talat Göktepe Kamp Alanı | Hakkında Bilgi, İmkanları ve Ulaşım