Gece gündüz demeden açken ya da tokken her zaman iştahımızı kabartan farklı ve ender tatlardan biridir kokoreç. Kokoreç sevenlerin önem verdiği noktalardan biri de kokorecin öyle gösterişli yerlerde pahalı fiyatlara yenmemesi gerektiğidir.

Kokoreç salaşlık ve samimiyet ister. İşte Ankaralı kokoreç sevenlerin müdavimi oldukları içinizi ısıtacak, salaş ve samimi bir yer Eniştenin Yeri. Yıllardır hiç değişmeyen lezzete ve ustalığa sahip bu yer ustamızın samimiyeti ve güler yüzü ile defalarca gitmenizi sağlayıp başka yerde kokoreç yedirmeyecek ve lezzetine asla doyamayacaksınız. 

Küçük ve otantik taburelerde oturarak yediğiniz çeyrek ekmek kokoreç, yarıma yarım ise tam ekmeklere dönüşecek.

24 saat açık olan Eniştenin Yeri’ne istediğiniz saat gidebilme imkânınız var. Ancak bizden tavsiye özellikle Cuma ve Cumartesi geceleri gidecekseniz kokoreç için bir araya gelmiş insan kalabalığına hazırlıklı olmalısınız. Çünkü eğlence mekânlarından çıkıp aç olan karınlarını bastırmak isteyenlerin bir numaralı adresi burası.

Kış aylarında kapalı oturma alanlarında ocağın sıcaklığı Ankara ayazında size çok iyi gelecek. Eğer yaz aylarında gitmek isterseniz de açık hava da kokoreç keyfinizi devam ettirebilirsiniz.  Ayrıca kokoreç tercih etmiyorsanız ustamızın özenle hazırladığı diğer iştah kabartan lezzetleri de tercih edebilirsiniz.

İletişim ve konum bilgileri

Yeni Batı, 2355. Sk. 2a, Yenimahalle/Ankara
03122550001Eniştenin Yeri Abbas Usta, Ankara