Yemek

Engelsiz Dünya Cafe & Bistro, Ankara

Engelsiz Dünya Cafe ve Bistro, “engelli olmak üretmeye engel değildir” mottosu ile yola çıkmış bir işletmedir. Emek caddesi üzerinde bulunan bu kafenin çalışanları ve sahipleri gerçekten çok değerli insanlar. Bunu zaten gider gitmez, onlarla sohbet eder etmez anlıyorsunuz. Çok sıcak dingin bir ortam temiz ve leziz yemeklere sahip bu mekân, benim henüz yeni keşfettiğim ancak bundan sonra müdavimi olacağım bir yer.

Mekâna gitmeden önce şöyle bir kısa araştırma yapayım dedim ve mekânın en meşhur yemeğinin mantı olduğunu birçok kez yerde okudum. Ben de bu sebeple bir mantı siparişi verdim. Bana eşlik eden bir yakınım ise köri soslu tavuk sipariş etti. Siparişlerimiz yaklaşık 15-20 dakika içerisinde masamızda hazırdı. Her iki yemek de ev yemeği kıvamında diyebilirim. Yani hem doğallık bakımından hem de doyuruculuk bakımından çok iyiydi.

Mantının el açması olduğu lezzetinden de anlaşılıyor zaten. Üstündeki sos sanırsam tereyağlı idi. Mantı benden rahatlıkla geçer not aldı diyebilirim zira köri sos tavuk da aynı şekilde. Fiyatlar da göz önüne alındığında tam bir fiyat performans işletmesi diyebilirim.

Mekânın tasarımı engelli bireylerimiz için oldukça elverişli diyebilirim. Birçok yerde rampa mevcut bu da mekâna gitmeyi düşen engelli bireylerimiz için bir avantaj olarak görülebilir. Mekânın asıl sahibi Veysel Bey beni gerçekten birçok noktada etkiledi. Yemek konusunda zaten etkilenmiştim ancak Veysel Bey ile ettiğim sohbetlerin yeri de çok ayrı. Veysel Bey engelleri yıkan ve bu güzel, içten işletmesi ile hayata tutunan bir beyefendi. Mutlaka gidip hem o lezzetleri yemekleri yemenizi tavsiye eder hem de Veysel Bey ile kısa bir sohbet etmenizi tavsiye ederim.

İletişim ve konum bilgileri

Emek Mah, Bişkek Cd. No:71/B Çankaya/Ankara
05448921481

R