Uzun zamandır et döner adına güzel bir yer aramaktaydım. Aradığım yer Beylikdüzü sınırlarında olmalıydı ki eve sipariş verebilir ve dışarıya onun için çıktığımda da rahat ulaşılabilir olmalıydı. Biraz araştırmam sonrasında bu yere ulaştım ve gidip denemeye karar verdim.

İlk denemem esnasında gözüme ilk çarpan şey dönerin çok büyük ve lezzetli görünüyor olması İkinci gözüme çarpan şey ise lavaşlar ve ekmeklerin kendileri taze taze yapıyor olmasıydı. Neyse bir arkadaşım ile gittiğim bu mekanda tombik döner almaya karar verdik ve 2 tombil 2 açık ayran söyledik. Lezzet olarak şunu söyleyebilirim ki anlayacaksınız. Bir kaç gün sonra tekrar oraya gittik ve beş yüzer gram döner yedik. Turşusu, domatesi ve içinin diğer malzemeleri öyle lezzetli öyle yedirtiyor ki anlatamam.

Hani evet lezzetli deniyor ama arkadaşlar denemeden yorum yapmayın. Hatta bu yazıyı yazarken yine canım çekti. Şimdi yeni bir şube açan Enbey Döner koskocaman bir et döner takıyor ve hemen hemen et dönercilerinin hepsi daha doğrusu sektörün içinde olan dönerciler bu mekanı gayet iyi biliyorlar.

Lezzeti hakkında yorum yaptık peki burada sadece et döner mi var? Aslında hayır özel öğrenci menüleri ve aperitif sıcak başlangıçlarda mevcut. Çoğunluklu olarak et döner üzerine hizmet veren Enbey Döner'de tatlı çeşitleri ve kalkarken masanıza gelen bir birinden tatlı şekerciklerde bu işin en eğlenceli yeri. Ayrıca ikram çayları da unutmak olmaz tabi ki.

Personel ve hijyeni hakkında konuşacak olursak ise işletme yapısı gereği ve konumu gereği müşteri / misafir potansiyeli yüksek kaliteli insanlardan oluşmaktadır. Ayrıca fiyat olarakta et döner fiyatlandırmasından bir tık üzerinde olan bu firma yılların tecrübesi ve bol personel ile en iyi hizmeti sunduğunu söyleyebilirim. Vermiş olduğunuz paranın kesinlikle hakkını aldığınıza emin olabilirsiniz.

İşletme bir önce ki paragrafta da bahsettiğim gibi konumundan dolayı gelen müşterisi sebebi ile hem hijyen kurallarına kesinlikle uyduğuna ve temiz bir ortam olduğuna eminim. Hem de lezzet olarak bir harika olduğu için tercih edilebilecek bir yer olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca personelin ilgisi ve sıcaklığı ile de mekan ailecek akşam yemeklerinde tercih edilebilecek bir yer olduğunu söyleyebilirim.

Eğer bir gün yolunun düşerse bu şubesi yada Beykent şubesine uğrayın ve bu lezzetin tadına varın.

Konum ve iletişim bilgileri

Çamlık Caddesi Cumhuriyet Cad. Beylikdüzü/İstanbul
Telefon: (0212) 871 24 23
Çalışma Saatleri: 11:00 - 11:00 (Haftanın her günü açık)

Enbey Döner, Beylikdüzü