Yemek

Ella Cafe, Ankara

Gençlik Parkı’nda, opera binasına oldukça yakın ve nezih bir mekan olarak ilk kez dikkatimi çekti. İçerisi yoğundu ve buna rağmen garsonlar oldukça güler yüzlüydü. Kafede benim her kafede gördüğüm o rahatsız edici müzik vardı ama yine de ortam sıcaktı. Serpme kahvaltı menülerini tercih ettim. Peynirler oldukça taze, menemen sıcak ve kahvaltıda bolca çeşidin olması insanın gözünü dolduruyor.

Mekanda dikkatimi çeken en önemli özellik, siparişlerin anında getiriliyor ve masanıza sunuluyor olmasıdır. Çok beklemiyorsunuz ve garsonlar belirli aralıklarla bir arzunuz olup olmadığını soruyor. Bunun yanında Türk kahvesinin tadı damağınızda kalabilir. Gittiğinizde kahvelerini mutlaka denemelisiniz. Genellikle mekan, öğrenci yoğunluğunda, sakinliği sevenler için olmasa da benim gibi kalabalık ortamlarda kendi iç dünyasının hararetini unutmak isteyenler için idealdir. Lavabolarının temiz ama normale oranla az ışıklandırmalı ve dar olduğundan söz edebilirim. Tabi temizlik olgusundan dolayı ışıklandırma ya da darlık sorunu bir hiç haline geliyor.

Fiyat performans oranına değinecek olursam, gerçekten taze ve kaliteli şeyler tüketiyorsunuz. Ödediğiniz tutar, mekanın öğrencilere hitap etmesinden dolayı fazla yüksek değildir. İki kişi gidilip görüldüğünde tahminimce 30TL gibi bir tutar ödeyerek kalkılabilir. Tabi burada geçirdiğiniz saate ve tükettiklerinize göre durum değişecektir. Mekan sabahın erken saatlerinde açılıp gece 00.00’a kadar açık kalıyor. Akşam yemeği niyetine yiyebileceğiniz pek çok çeşit mevcuttur. Ben aperatif tabağını öneririm.

Konum ve İletişim Bilgileri

Doğanbey Mahallesi Gençlik Parkı, Altındağ, Ulus, Ankara Türkiye
+90 312 324 14 14

R