Yemek

Ekrem Coşkun Döner Balgat, Ankara

Bağdat mahallesinde Ankara’ya her gittiğimde mutlaka uğradığım yer. İlk bakışta tabii ki sıradan bir dönerci izlenimi uyandırıyor. Ancak işin aslı hiç de öyle değil. Olağanüstü bir lezzet Ekrem Coşkun Döner.

Dönerin ne olduğunu bilmeyen için et mi yiyor yoksa saman mı bunu fark etmek oldukça güçtür. Ancak buraya uğradıktan sonra gerçek dönerin ne olduğunu anlamış olacaksınız. Buraya bir tavsiye üzerine gitmiştim. Ve artık tam anlamı ile bir müdavim oldum.

Buranın en karakteristik özelliği sabit bir döner fiyatının olmaması. Yani ne kadar çok yersen o kadar ödüyorsun. Kaç gram yemek istediğini söylüyorsunuz ona göre fiyat belirleniyor. 150 gramlık porsiyon normal bir kişi için oldukça doyurucu. Buna karşılık fiyatı da gayet makul bir seviyede. Fakat dönerin biraz yağlı sunulduğundan söz etmek gerekebilir. Genel olarak her porsiyon yağlı geliyor. Yağlı dönerden hoşlanmıyorsanız sipariş verdikten sonra az yağlı olması gerektiğini mutlaka belirtin.

Mekânın bahçede oturma yerleri de var. Ayrıca aracınızı rahatlıkla park etmenizi sağlayacak boş alanı da. Yani buraya ulaşım oldukça rahat ve dolayısı ile park yeri bulma problemi yok. Temiz havada dönerin keyfini çıkartmak isteyenler için bahçe kısmı oldukça iyi düşünülmüş. Hızlı ve titiz bir servise sahip olunması dikkate değer diğer bir taraf olarak görünüyor.

Lavaboların ve mekânın genel temizliği dönercilerde alışık olunmadık derecede göz kamaştırıcı. Hijyene bu kadar önem verilmesi belki de burayı çekici yapan detayların başında dönerin lezzeti ile birlikte geliyor.

Son zamanlarda popüler olan kilo işi döner uygulaması burada da mevcut. Eğer böyle bir talepte bulunursanız, saniyeler içinde istediğiniz kadar döner gözünüzün önünde adeta ‘’ ne yediğini bilmek herkesin hakkı’’ sloganlarına atıfta bulunarak, hijyenik bir biçimde hazırlanıyor ve size teslim ediliyor.

Rakiplerinin neredeyse yarı fiyatına sunulan döner fiyatı lezzeti ile de birleşince yanına bir de etin helal sertifikalı olduğu gerçeği eklendiğinde halkın Ekrem Coşkun Döner sayesinde ete doyacağı gerçeği gözden kesinlikle kaçmıyor.

Konum ve iletişim bilgileri

Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 61/A Balgat Mah., Ankara 06520 Türkiye
Anıtkabir noktasına 2,8 km mesafede
0544 818 07 95

R