Isparta birçok kişi bilmese de kamp yapmak için en ideal bölgelerden bir tanesidir. Bunda da Eğirdir Gölü'nün oldukça önemli bir katkısı bulunmaktadır. Eğirdir Gölü ve çevresindeki kamp alanları Isparta Merkeze yaklaşık olarak 40-50 kilometre uzaklıktadır ve bu bölgeden geçen pek otobüs, dolmuş bulunmuyor. Bu sebeple buraya araçla gelmenizi tavsiye ediyoruz.

Eğirdir Gölü ve çevresinde dilediğiniz gibi kamp alanı kurabileceğiniz gibi bungalov evlere sahip ücretli kamp alanlarında da kalabilirsiniz. Bu yazımızda bu kamp alanları hakkında size bilgiler vereceğiz.

Altınkum Kamping

  • Eğirdir Gölü içinde bulunan Altınkum Plajı kendinizi Isparta'da değil de Antalya'da hissedebileceğiniz oldukça güzel bir plaja sahip. Plajın güzelliğinin yanı sıra doğanın manzarası ve ağaçların gölgesinde bu manzara eşliğinde kamp yapmak oldukça eğlenceli olacaktır.
  • Arabayla gelirseniz girişte aracınız için 10 liralık bir ücret alınıyor. Aynı zamanda çadır ve karavan yerinin de günlük kirası 20 lira. Bu 20 lira içinde tuvalet, duş, mutfak bölümü ve elektrik de dahil olması bu fiyatların oldukça uygun olduğunu gösteriyor. Çadır ve karavanda kalmak istemiyorsanız da küçük bungalov evler var. Bu bungalov evlerin önünde de mangal yakacağınız bir alan da mevcut.
  • Bu kamp alanında akşam üzeri mutlaka tepelere çıkın. Güneşin batışını izlemek ve bunla beraber göl manzarası insanı oldukça büyülüyor.

Eğirdir Çadır ve Karavan Kamp Alanı

  • Eğirdir Gölü çevresinde çadır ve karavan kamp alanları mevcuttur. Eğdir Gölü manzarasında ve doğanın ortasında birçok imkana sahip bir şekilde kamp yapmak için oldukça uygun bir bölge olduğunu söyleyebiliriz.
  • Küçük çadırlar için 25 liralık günlük kira alınırken, büyük çadır ve karavanlar için de 35 liralık bir kira alınmaktadır. Bu fiyat içinde duş, tuvalet, elektrik, ortak mutfak alanı, bulaşıkhane her şey mevcut. Aynı zamanda market ve restoran da var fiyatlarının da oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz.
  • 17.00'dan sonra özel alanlarda mangal da yakabilirsiniz. Fakat gölde balık tutarım diye olta getirmişseniz birazcık hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Çünkü burada balık tutmak gerçekten oldukça zor.

Eğirdir'e Gelmişken Görülmesi Gereken Diğer Yerler

  • Yörük Konağı: Açık büfeden serpme kahvaltıya ve günün diğer öğünleri için birçok yemek çeşidi bu konakta bulunmaktadır. Aynı zamanda Eğirdir'in en güzel manzarasını da kesinlikle burada izleyebilirsiniz.
  • Kasnak Meşesi Tabiatı Koruma Alanı
  • Kovada Gölü
  • Eğirdir Belediyesi Halka Açık Piknik Alanı

Görüldüğü üzere Eğirdir'de öyle kamp alanı için çok bir alternatifiniz bulunmuyor. Ya Eğdir Gölü çevresinde kamp yapabilirsiniz ya da Altınkum Kamping'e gidebilirsiniz. Seçenek tamamen size kalmış. Fakat bu kamp alanlarının doğanın ortasında, güzel bir göl havasında olduğunu ve birçok yere göre daha keşfedilmemiş ve doğal güzelliğini korumuş yerler olduğunu söyleyebiliriz.

Eğirdir Kamp Alanları | En İyileri, Hakkında Bilgiler, Görülmesi Gereken Yerler ve Ulaşım