Adı gibi efsane bir yer burası. Eğer Türk mutfağına düşkün biriyseniz burası tam damak tadınıza uyacak lezzetlere sahip bir yer. Köfte konusunda uzman bir yer olsa da pide gibi diğer lezzetlerinin de hatırı sayılacak bir yeri var.

Evet, biz Türkler et konusunda hassas insanlarız soframızda etin büyük bir önemi var ve her masada gözlerimiz et arar. Efsane Köfteci ’de midemizi şenlendirecek yemeklerin dışında dikkatimizi çeken bir şey daha var; masanızın üzerine doğanın bize verdiği yeşillikleri önünüze bir kâğıt sererek bize servis etmeleri. Her ne kadar ete düşkün olsak da yeşillikleri de es geçmemek gerek.

Ankara’nın Kazım Karabekir caddesinde yer alan bu mekân alışık olduğumuz restoranların dışında servislerini hafta içi ve Cumartesi günleri gece saat 02.00’da bitiriyorlar. Pazar günleri de diğer günler gibi sabah saat 08.00’da açılıyor ve gece 00.00’ da servislerini bitiriyorlar.

İster tek başınıza gidin ister kalabalık bir grup halinde çalışanların servis kalitesi her zaman çok özenli. Efsane Köfteci’nin müdavimleri sadece öğle ya da akşam yemeklerine değil kahvaltı için bile burayı tercih ettiklerini söylüyorlar.  Sunum, lezzet ve kalite anlamında gönlümüzü fetheden bu mekâna gitmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

İletişim ve konum bilgileri

Doğanbey, Kazım Karabekir Cd. No:112 D:13, Altındağ/Ankara
03123244286Efsane Köfteci, Ankara