Yemek

Efan Yöresel Türk Mutfağı, Ankara

Çalışan ya da öğrenci fark etmeden benim gibi ailesinden uzak olan herkes ev yemeklerine özlem duyar. Sizlere belki de Ankara’da ev yemekleri tüketebileceğiniz en kaliteli mekandan bahsediyorum.

Burası merkezi bir konumda yer alıyor. Yaz sabahlarının ve akşam serinliklerinin tadını çıkartma adına da dışarıda oturma yerleri bulunuyor. Ev yemeklerinin mükemmel oluşuna geçmeden önce erkenden işe ya da okula gidenlere güzel bir sürprizleri var. El yapımı poğaça ve simit satıyorlar. Burada hemen her çeşit ev yemeğine denk gelebilirsiniz.

İçli köfte, Halep dolması, çiğ börek ve analı kızlı gibi çeşitli yöresel yemekleri de burada deneyebilirsiniz. Yemekleri, ait oldukları mutfağa göre yapıyorlar. Bu nedenle o el lezzetini her lokmanızda hissetmeniz mümkün.

Fiyat performans konusunu değerlendirmem gerekirse; yapılan yemeklerin büyük bir kısmı yoğun el becerisi gerektiriyor. Aldığımız hazzın yanında fiyatların gerçekten uygun olduğunu düşünüyorum. Çalışanları gayet kibar ve güler yüzlü, yemekler oldukça lezzetli ve hijyenik koşullarda yapılmış.

Ev yemeği sevmeyen ama doğal bir ortamda samimi insanlarla öğle yemeğini geçiştirmek isteyenlerdenseniz size buranın Ankara Döneri yemeğini tavsiye ederim. Bu yemeği burada deneyince daha önceki damak tadı lezzetinizi tekrar gözden geçireceksiniz.

Mekan merkezi ve oldukça işlek bir caddede yer aldığı için buraya aracınızla gelmenizi tavsiye etmemekteyim, büyük olasılıkla park sorunu yaşayabilirsiniz. Gerçi, burada bu leziz yemekleri yemek için park sorununa da katlanılabilir. 

İletişim ve konum bilgileri

Emniyet, Silahtar Cd. 8-9, Yenimahalle/Ankara
03122130164

R