Düzce Batı Karadeniz'de yer alan bir ilimizdir. Zaten Karadeniz doğası gereği Türkiye'de en çok beğenilen yerlerin başında gelmektedir. Bu sebeple sadece yazın değil kış ve bahar aylarında da orman havası almak isteyen birçok kişinin tercihi olan Karadeniz'de Düzce de önemli bir sayıda turist çekmektedir. Düzce kamp alanları açısından da oldukça zengin olduğunu söyleyebiliriz.

İstanbul ve Ankara'ya 200 kilometre gibi bir mesafede olması da Düzce'nin büyük şehirlerden de oldukça fazla ziyaretçi almasına yol açmıştır. Otobüs ile Türkiye'nin her bölgesinden ulaşımın mümkün olduğu Düzce'de maalesef havalimanı yoktur. Bu sebeple buraya gelen bazı kişiler İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na gelip İstanbul üzerinden Düzce'ye geçmektedirler.

Aydınpınar Şelalesi Kamp Alanı

Burası Düzce merkeze oldukça yakın olduğu için oldukça sık ziyaret edilen kamp alanlarının başında gelmektedir. Çok büyük bir yerde konumlanmış olmasa da kamp alanının oldukça yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Doğasına gelecek olursak da Düzce zaten doğası gereği harika bir yerken bu kamp alanı da bunun en güzel örneklerinden bir tanesidir. Her tarafı ağaçlarla kaplı kamp alanını şelale çok güzel süslemiş ve ortaya gelip görülmesi gereken bir yer çıkmış. Çocuklu ailelerin de buraya gelmesinde herhangi bir sakınca yoktur kamp alanı oldukça yeterli bir yerdir.

Şelaleye ulaşmak için çok zor olmayan bir patikadan geçiyorsunuz. Şelale çok büyük bir şelale olmasa da ortaya oldukça güzel bir görsel şölen sunduğunu söyleyebiliriz. 100 hektar alan üzerinde kurulmuş olan tabiat parkında duş ve elektrik hizmeti bulunmuyor. Bu sebeple buraya gelecekseniz 2-3 günlük bir kamp için gelmenizi öneriyoruz. Yine kamp alanı içerisinde herhangi bir market bulunmadığı için yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı da karşılayarak gelmelisiniz. Mangal yapmak için de herhangi bir kısıtlama olmadığını söyleyebiliriz. Yine yürüyüş ayakkabınızı yanınızda getirerek kamp alanında bulunan doğayla iç içe geçmiş yürüyüş yolunda sporunuzu yapabilirsiniz. Fotoğraf makineniz varsa onu da eksik etmeyin.

Aydınpınar Şelalesi Kamp Alanı Giriş Ücretleri

 • Şahıs ve bisiklet girişi 5 lira
 • Öğrenci girişi 2.5 lira
 • Motosiklet 10 lira
 • Otomobil 15 lira
 • Minibüs 45 lira
 • Otobüs 180 lira

Aydınpınar Şelalesi Kamp Alanı Konaklama Ücretleri

 • Çadır yeri ücreti olarak 30 lira ödenmektedir.
 • Karavan yeri kirası olarak 40 lira ödenmektedir.

Aydınpınar Şelalesi Kamp Alanı Hizmetleri

 • Tuvalet bulunmaktadır.
 • Restoran vardır ve fiyatları oldukça uygundur.
 • Mangal alanı mevcuttur.
 • Yürüyüş parkuru vardır.

Nehirevi Rafting, Kamp ve Bungalov

Nehirevi Rafting, Kamp ve Bungalov sıradışı bir kamp deneyimi yaşamak istiyorum diyorsanız gelip görmeniz gereken kamp alanlarının başına gelmektedir. Karadeniz denilince rafting birçok insanın aklına geliyor. İşte burası da 11 kilometre uzunluğundaki Melen Çayı parkuruna sahip rafting alanlarından bir tanesidir. Bu rafting parkuru dışında bu işletme kamp yapmak için en iyi yerlerden bir tanesidir. Yeşilin her tonuna ev sahipliği yapan kamp alanı daha aktif bir şekilde kamp yapmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Yine de buraya sırf doğası için gelip rafting yapmayan birçok kamp severi de görmeniz yüksek ihtimaldir.

Genci yaşlısı, çocuklu ailesi ve bekarları herkesin tercih etmiş olduğu bu kamp alanı şehir merkezinden biraz uzakta kalmaktadır. Bu sebeple buraya gelmeden önce alışveriş yapıp gelebilirsiniz. Fakat burada büfe ve restoran bulunduğunu da ek bilgi olarak verelim. Özelikle restoranı oldukça kalitelidir ve en az bir öğün restoranında yemek yemenizi öneriyoruz. Hizmet olarak da üst düzey kamp alanlarından bir tanesi olduğu için herhangi bir sıkıntı çekmeden uzun zaman burada kamp yapabilirsiniz. Yüksek bir konumda olduğu için ve Karadeniz havasını da düşündüğümüz vakit sıcak yaz aylarında bile buraya gelirken tedarikli gelmede fayda olacaktır.

Nehirevi Rafting, Kamp ve Bungalov Konaklama Ücretleri

 • Çadır yeri kirası olarak günlük 30 lira ücret talep edilmektedir.
 • Hem çadır yeri kirası hem rafting hizmeti almak için 110 lira ücret talep edilmektedir.
 • Bungalov evler de bulunmaktadır. Bu evlerin kirası sezonluk olarak değişkenlik göstermektedir. Bu bilgiyi almak için işletmeyi arayabilirsiniz.

Nehirevi Rafting, Kamp ve Bungalov Hizmetleri

 • Tuvalet, duş, elektrik ve internet hizmeti verilmektedir.
 • Büfe ve restoran bulunuyor.
 • Mangal alanı mevcuttur.
 • Yürüyüş parkuru ve otopark bulunmaktadır.

Martı Kamping Restoran

Martı Kamping Restoran kamp alanından çok fazla bir beklentiniz yoksa gelebileceğiniz kamp alanları arasında yer almaktadır. Burası konum olarak otoyol ve deniz arasında konumlanmış olan bir kamp alanıdır. Bu sebeple akşamın geç vakitlerinde dahi araba sesi duymak buranın dezavantajları arasında yer almaktadır. Fakat denize sıfır bir kamp yeri arıyorsanız Karadeniz'in o eşsiz deniziyle karşı karşıya kalacaksınız bu da oldukça önemli bir artı olarak öne çıkmaktadır. Düzce merkezle arasında 35-40 kilometre bulunduğu için kamp alanının sakin olduğunu söyleyebiliriz bu sebeple sakinlik arayan kişiler için de oldukça ideal bir yer olacaktır.

Kamp alanının plajı oldukça bakımlıdır ve temiz olduğunu söyleyebiliriz. Ağaç konusunda da zengin bir yer olan Martı Kamping aynı zamanda restoran olarak da hizmet vermektedir. Özellikle balık yemeklerinin oldukça güzel ve çeşitli olduğunu belirtmekte fayda olacaktır. Ortak buzdolabı olmaması buranın eksi özelliklerinden bir tanesidir fakat işletmede büfe ve restoran olduğu için ihtiyaçlarınızı oradan karşılayabilirsiniz ya da rica ederseniz erzaklarınızı saklayabilirler.

Martı Camping Konaklama Ücretleri

 • Çadır ve karavanla konaklamak mümkündür bungalov ev bulunmamaktadır.
 • Günlük çadır yeri kirası olarak 40 lira ücret talep edilmektedir.

Martı Camping Hizmetleri

 • Duş, tuvalet ve elektrik bulunmaktadır.
 • Restoran ve büfe bulunmaktadır.
 • Ateş yakma alanı vardır.
 • Şezlong ve şemsiye kirası olarak 20 lira ücret talep edilmektedir.

Şimşirlik Kamp Alanı

Doğayla iç içe dereye yakın türlü türlü ağaçlar göreceğiniz kartpostallardan fırlamış bir görüntüsü olan Şimşirlik Kamp Alanı Düzce'de gönül rahatlığıyla gidebileceğiniz kamp alanlarının başında gelmektedir. Burası yılın her döneminde ayrı bir güzel olan ve oksijen deposu diyebileceğimiz bir yer. Sunmuş oldukları hizmetler de oldukça kaliteli ve işletme sahipleri oldukça cana yakın kişiler. Aynı zamanda işletmenin köpekleri de mevcut ve bu köpeklerin oldukça uysal olduğunu söyleyebiliriz. Gelmeden önce köpekler için de mama almak isteyebilirsiniz. Hemen herkesin memnun ayrıldığı kamp alanı bu güzel ortama rağmen oldukça uygun bir fiyatlandırma politikasına gitmiştir.

Burada alkollü ve alkolsüz içecekler satılmaktadır. Fakat bunun haricinde çok bir ürün olmadığı için gelmeden önce alışveriş yapabilirsiniz. Yine de buranın oldukça zengin bir mutfağı olduğunu söylemeden de geçmeyelim. Kahvaltı ve diğer öğünlerde oldukça çeşitli menüleri var. Bu sebeple buraya geldiğinizde yemek ihtiyaçlarınızı gönül rahatlığıyla işletmeden karşılayabilirsiniz. Bunun haricinde yine mangal alanı oluşturulmuştur bu sayede dilediğiniz gibi mangal da yakabilirsiniz. Akşam vakti geldiği zaman da kamp alanının ortasında kamp ateşi yakılmaktadır ve bu da ortamın havasına ayrı bir güzellik katmaktadır.

Şimşirlik Kamp Alanı Konaklama Ücretleri

 • Burada yalnızca çadırla konaklamak mümkündür.
 • Çadır yeri kirası olarak kişi başı 15 lira ücret talep edilmektedir.

Şimşirlik Kamp Alanı Hizmetleri

 • Duş, tuvalet, elektrik ve internet hizmeti verilmektedir.
 • Restoran bulunmaktadır.
 • Mangal alanı mevcuttur.
 • Otopark vardır.

Hello Camping

Hem birçok ihtiyacınızın karşılandığı hem de doğa olarak eşsiz güzellikte yerlerden bir tanesi de şüphesiz ki Hello Camping'tir. Denize sıfır konumda olması da deniz severler için oldukça önemli bir artı olarak öne çıkmaktadır. Genci yaşlısı herkesin tercih ettiği yerlerden bir tanesi olan Hello Camping uzun bir süre kamp yapmak isteyen kişilerin de talebini karşılayacak düzeydedir. Fakat içinde büfe ve market bulunmadığı için buraya gelmeden önce erzak alışverişi yapmanızı öneriyoruz. Yakınında A101 olsa da diğer ihtiyaçlarınız için gideceğiniz yerler biraz uzakta kalabilir.

Bunun dışında doğasıyla ön plana çıkan Hello Camping'in denizinin de oldukça güzel olduğunu söyleyebiliriz. Sığ ve dalgasız olduğu için çocuklarınız da gönül rahatlığıyla bu denize girebilir. Ortak kullanım alanları da oldukça kullanışlı olan Hello Camping'te bungalov ev gibi bir hizmet bulunmamaktadır bunun da bilgisini ayriyeten vermiş olalım. Gölgelik yer arayanlar için de ağaç konusunda oldukça zengin bir yer olan Hello Camping talepleri fazlasıyla karşılayacaktır. Kendin pişir kendin ye mantığıyla mangal alanları mevcuttur ve mangal, semaver gibi talepleriniz karşılanmaktadır.

Hello Camping Konaklama Ücretleri

 • Yalnızca çadır ve karavanla konaklamak mümkündür.
 • Çadır yeri kirası olarak 60 lira ücret talep edilmektedir.

Hello Camping Hizmetleri

 • Duş, tuvalet, elektrik ve internet hizmeti verilmektedir.
 • Mangal alanı mevcuttur.
 • Ortak buzdolabı vardır.
 • Bulaşık yıkama alanı mevcuttur.
 • Otopark bulunmaktadır.

Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı Kamp Alanı

Türkiye'nin en uzun şelalesine sahip olan Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı herkesin mutlaka gelmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Yalnızca kamp severlerin değil her gün yüzlerce bazen binlerce kişinin ziyaret etmiş olduğu tabiat parkı uzun şelalesi, Karadeniz havası ve ağaçları eklenince ortaya oldukça kaliteli bir yer çıkmaktadır. Böyle bir yerde kamp yapmak olmazsa olmaz. Bu sebeple belediye burada kampçılar için oldukça güzel ve herkesin memnun kalacağı bir kamp alanı oluşturmuştur. Bunda vermiş olduğu hizmetler ve sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinin de oldukça fazla katkısı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Buraya gelirken öyle eliniz dolu gelmenize de gerek yok. Çünkü kamp alanı içinde büfe bulunmaktadır ve yöresel lezzetlerin de olduğu oldukça uygun fiyatlı restoranlar da yer almaktadır. Yine dilerseniz piknik alanında dilediğiniz gibi mangal da yapabilirsiniz. Seyir terasına da çıkmayı ihmal etmeyin. Özelikle şelale manzarası ve fındık ağaçlarının eklenmesiyle birlikte ortaya oldukça güzel görüntüler çıkıyor. Hal böyle olunca da burayı Düzce'nin en iyi kamp alanlarından biri olarak göstermek abes olmayacaktır. Düzce'ye gelenlerin aklında hiçbir soru işareti kalmadan gezip görebileceği kamp yapabileceği ender güzellikte yerlerden bir tanesi olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz.

Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı Kamp Alanı Giriş Ücretleri

 • Şahıs ve bisiklet girişi 5 lira
 • Öğrenci girişi 2.5 lira
 • Motosiklet 10 lira
 • Otomobil 15 lira
 • Minibüs 45 lira
 • Otobüs 180 lira

Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı Kamp Alanı Konaklama Ücretleri

 • Çadır yeri kirası olarak 40 lira ücret talep edilmektedir.
 • Karavan yeri kirası olarak 60 lira ücret talep edilmektedir.
 • İşletmenin 4 kişilik çadırının kirası 80 lira, 5 kişilik çadırının kirası 100 liradır. Buzdolabı olursa ekstra olarak 20 lira ücret talep edilmektedir.
 • 2 odalı içinde mutfak, duş ve diğer ihtiyaçların karşılandığı bungalov evler vardır. Bu evlerde konaklamak için öncesinde rezervasyon yapılması zorunludur.

Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı Kamp Alanı Hizmetleri

 • Duş, tuvalet ve elektrik bulunmaktadır.
 • Market ve restoran yer almaktadır.
 • Mangal alanları mevcuttur.
 • Mescit vardır.
 • Yöresel ürünler satılmaktadır.
 • Yürüyüş parkuru mevcuttur.

Düzce'de Bulunan Diğer Kamp Alanları

 • İskele Kamping
 • Sahil Kamping
 • Çakırkeyif Kamping
 • Georgia Kamping
 • Aydın Kamping

Düzce'de Gezilmesi Gereken Yerler

Fakıllı Mağarası

Türkiye kamp alanı açısından zengin bir ülke olduğu gibi aynı zamanda mağara açısından da oldukça zengin bir ülkedir. Bu sebeple eğer mağaralara karşı bir ilginiz varsa Fakıllı Mağarası mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerin bir tanesidir. Yaz döneminde 22.00, kış dönemine 20.00'a kadar hizmet veren bu mağaraya giriş ücreti yalnızca 3 liradır. Mağarada yaklaşık olarak 1 saat gibi süre geçirilmektedir.

Üçte biri ziyarete açılan mağaranın beyaz odalar adı verilen odalarında galeriler de yer almaktadır. Damlataş özelliği taşıyan mağara özelikle astım ve nefes darlığı çeken hastalar tarafından da ziyaret edilmektedir. Bunun sebebi olarak da mağaranın genel havasının bu tarz kişilere iyi gelmesi gösterilmektedir. Adının herhangi bir hikayesi bulunmayan Fakıllı Mağarası'nın adını bulunduğu köyden almıştır.

Topuk Yaylası

Topuk Yaylası tesisi yeni bir arazidir.  Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından yapılan tesis 1300 metrede bulunduğu için yazın serinlemek isteyen kişiler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle yaz vakti Düzce'ye gelmiş ve Fenerbahçeli futbolculara formanızı imzalatıp, fotoğraf çektirmek istiyorsanız dahi buraya gelebilirsiniz. Tesisin UEFA standartlarında olması sebebiyle her şey düşünülmüştür ve Düzce'de göreceğiniz en iyi yaylalardan bir tanesi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Buraya geldiyseniz eşsiz bir manzara eşliğinde açık büfe kahvaltı yapabilirsiniz. Aynı zamanda diğer öğünler için de tesiste restoranlar bulunmaktadır. Yürüyüş alanı gibi yerlerin de oldukça profesyonel bir şekilde tasarlanmış olduğunu söyleyebiliriz ve tesis genel olarak doğal ahşap malzemelerden yapılmıştır. Piknik alanı, futbol sahası, basketbol ve voleybol sahaları da bulunan tesiste oldukça şık bir otel de yer almaktadır. Yani Topuk Yaylası gelişmişlik bakımından diğer yaylalardan oldukça öndedir.

Kurugöl Kanyonu

Daha hareketli bir şeyler arıyorsanız işte size tavsiye edebileceğimiz en güzel yerlerin başında Kurugöl Kanyonu gelecektir. Eşsiz bir doğaya sahip olan Kurugöl Kanyonu kartpostallardan fırlamış olan görüntüsüyle en iyi kanyonlar arasında yer almaktadır. Akçakoca merkezinden yalnızca 15 kilometre uzaklıkta bulunan kanyon yürüyüş yapmayı seven kişilerin taleplerini fazlasıyla karşılayacaktır.

Buraya gelen kişilerin yanında mutlaka fotoğraf makineleri varsa getirmelerini öneriyoruz. Çünkü burası yürüyüş yaparken fotoğraf çekmek için oldukça güzel bir kanyondur. Kolay ve zor yürüyüş parkurları bulunan kanyonda kendinize güveniyorsanız zor parkurlarda eğlencenin tadını katlayabilirsiniz. Burası kaya tırmanışı için de oldukça uygun bir alandır.

Konuralp Müzesi

Düzce'ye kadar gelmişken müze ziyareti yapmadan olmaz diyorsanız o zaman tek alternatif Konuralp Müzesi olacaktır. Tek alternatif olduğu halde oldukça başarılı olan ve birçok ziyaretçi çeken müze giriş için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Yaz sezonunda 19.00, kış sezonunda 17.00'a kadar hizmet vermektedir.

Konuralp Osmanlı'nın en başarılı askerleri arasında yer almaktadır. İsmini bu kahraman askerden almış olan müzenin ilk katında topraktan yapılmış olan heykeller bulunurken ikinci katında da yöresel ürünler sergilenmektedir. Bu yöresel ürünler arasında geleneksel kıyafetler, gelin odaları, eski silahlar ve eski model evlerin maketlerini saymak mümkün olacaktır.

Düzce kamp alanları açısından görmüş olduğunuz üzere oldukça zengin bir ilimizdir. Sizler de sevdiklerinizle beraber aklınızda hiçbir soru işareti kalmadan bu kamp alanlarını tercih edebilir ve Karadeniz havasını sonuna kadar içinize çekebilirsiniz.

Düzce Kamp Alanları | En İyi Kamp Alanları, Konaklama Hizmetleri, Ücretleri, Gezilmesi Gereken Yerler ve Ulaşım