Yemek

Düveroğlu Pide Kebap Salonu, Ankara

Düveroğlu Kebap Salonu nostaljik görüntüsüyle birlikte Kızılay Selanik’te bulunmakta. Ne zaman önünden geçsem dış mekanını hep dolu görmüşümdür. Gelenlerin çoğunluğunu da aileler oluşturmaktadır. Aynı zamanda güzel bir yemek ve eski konseptten çıkmamış bir kebap salonu tercihiniz varsa burası tam size göre.

Mekân günün her saatinde yoğunluğunu korusa da ne zaman gitsem servis hızı ve yemeğin hazırlanma süresi oldukça başarılı. Kızılay’da olduğum vakit gitmeyi en çok tercih ettiğim yer ve birçok arkadaşımla birlikte sık sık geliyorum.

Menü olarak oldukça başarılı ve her damak tadına uygun kebap çeşitleri mevcut. Ben ayda 2-3 kez uğradığım için bu mekandaki birçok yiyeceği yeme şansı buldum. Ezme ve turşu ikram olarak verilmekte fakat ezmesine ayrı bir parantez açmak istiyorum. Çoğu yerde verilen ezmeye göre oldukça başarılı ve yemeğin yanında harika gidiyor.

Ankara’da pek çok mekânda et dönerlerin içinde kıyma bulunsa da burada et döner hakikidir ve asla kıyma bulunmaz. Bu sebeple döner çeşitlerini tavsiye edebilirim. Fakat benim için buranın yıldızı içli köfte ve her geldiğimde mutlaka içli köfte yiyorum.

Lahmacun açısından da oldukça başarılı ve canım lahmacun çektiği vakit farklı bir yer arayışında bulunmadan direkt buraya geliyorum. Hamuru çıtır çıtır ve lezzeti oldukça yerinde. Daha öncesinde Antep’te lahmacun yeme şansı bulmuştum ve Ankara’da o tada yakını kesinlikle burada.

Yemeğin üstüne mutlaka havuç dilimli baklavaya yer ayırmalısınız. Baklavası o kadar başarılı ki canı baklava çekenler baklavacı arayacağına direkt buraya gelebilir. Fiyat olarak da kalitesini düşündüğüm vakit makul olduğunu bile söyleyebilirim. Ne zaman Düveroğlu’ndan çıksam kendimi aşırı tok hissederek ayrılırım fakat bu tokluk kesinlikle rahatsızlık yaratmıyor ve ağzınızda güzel bir tat bırakıyor.

İletişim ve konum bilgileri

Kızılay, Selanik Cad. 18/A, Çankaya/Ankara
03124318231

R