Yemek

Düveroğlu, Ankara

Ankara, Gençlik Caddesi üzerinde bulunan bu nezih mekana ilk girdiğimde aklıma esnaf lokantaları geldi. Öğle yemeği esnasıydı ve gerçekten aşırı bir kalabalık vardı. Barbekü restoranlarına dayanamam, azıcık midesine düşkün biriyim. Ama burasını sevmemin daha farklı bir nedeni varsa, o da Antep usulü baklavaları ve Antep fıstığı satıyor olmalarıdır. Buranın diğer şubelerini deneme şansım henüz olmadı. Söylenene göre zincirmiş Ankara’da.

Eksik denebilirse, çocuk oyun alanının olmamasından bahsederek, çocuklu arkadaşlarımı hayal kırıklığına uğratabilirim. Ama yemekleri, şişleri ve lahmacunları gerçekten yenilesi, parmakları da arasında götürülesi güzelliğe sahipler. Yemeklerin yanında bol meze getiriliyor ve bana kalırsa, normal standartlarda bir insan o ezmeyi, mezeleri yiyerek bile doyabilir.

Kalabalık grup olarak buraya gidebilirsiniz. Servisler ve güler yüz bence gayet mükemmel. Yalnız biraz gürültülü bir ortam. Bunu kaldırabiliyor olmalısınız.

Zincir haline gelmiş, belirli bir kitleye kendisini kanıtlayabilmiş işletmeler, bazı bölümlerinde kısıtlamalara giderek karını arttırmaya çalışırlar. Burada ben bu duruma denk gelmedim. Her şey, müşterilerin keyifli zaman geçirme ve yemek yiyebilmeleri üzerine kurulu bir şekilde işliyor.

Rahatsız edici, ağır bir et kokusu, bir et restoranında olmamıza rağmen yoktu. Üstelik lavabolar ve ortak kullanım alanları sürekli temizleniyor, her kalkan müşteri arkasından hemen masa steril bir hale getiriliyordu. Antep kültürünü denemek, taze baklavaları yemek ve birkaç arkadaşla hoş zaman geçirmek isterseniz, kesinlikle buraya uğrayabilirsiniz.

İletişim ve konum bilgileri

Maltepe Mahallesi, Gençlik Caddesi No: 28 Çankaya, Ankara
03122297938

R