Ankara’nın en işlek yerlerinden biri Selanik’te bulunan Dr. Falafel açıkçası beklentimin baya bir üzerinde çıktı. Ben mekâna akşama doğru gittim. Gittiğimde neredeyse oturacak yer bulamıyordum. Çok kabalıktı. Neden bu kadar kalabalık olur ki diye düşündüm. Bu sorunun cevabını falafel ve humus yedikten sonra anlamıştım.

Mekânı sanırım en çok vejetaryenler tercih ediyormuş. Vejetaryen değildim ve gittim. Öncelikle bir humus rica ettim ve bir süre sonra geldi. Servis hızına çok iyi diyemem ancak bu yoğunluğa göre ancak bu kadar olur zaten. Humus Ankara’da yediğim en lezzetli humustu. Falafel konusunda da oldukça başarılılardı.

Falafel olduğunca iyi kızartılmıştı ancak kurumamıştı. Acı sos tam kararında kullanılmıştı. Sanırım falafeli galeta unu ile kızartmışlardı. Falafelin yanında Tabule salata da geldi ve bu salatayı da oldukça beğendim. Kullanılan soslar hoşuma gitti. Bu mekân bana göre sağlıklı fast food yenebilecek mekanlar arasına giriyor. Hem karnınız doysun hem de hafif bir şeyler olsun istiyorsanız Dr. Falafel aradığınız yer olabilir.

Personellerin ilgi düzeyini yeterli buldum diyebilirim. Oldukça ilgilendiler ve isteklerimi dikkate aldılar. Çok yoğundu ama yine de beni bir şekilde memnun etmeye çalıştıklarını hissettim. Menüler oldukça doyurucuydu. Seçenek açısından da boldu. Fiyatlar da bence Kızılay’a göre uygundu. Ankara’da bu fiyata bu kalitede humus, falafel yiyeceğinizi pek tahmin etmiyorum.

İletişim ve konum bilgileri

Meşrutiyet, Selanik Cd 66/B Çankaya/Ankara
03124191757Dr. Falafel, Ankara