Kokoreç yemek için benim adresim Atatürk Orman Çiftliği ve burada en sevdiğim kokoreççi Doğata. Doğata'ya yalnızca kokoreççi demek olmaz çünkü Adana kebap, köfte ve dönerleri de mevcut. Fakat ben buraya genellikle canım kokoreç istediği zaman geliyorum.

Aynı zamanda servis olarak çiftlikteki çoğu yer gibi self servis yapıyorlar ve 24 saat de açık. Tabii ki kokoreç öyle her yerde yenecek bir yemek değil. Kokusuz olması lazım ve tam pişmiş olması gerekiyor. Doğata kokoreç denemek isteyip temizliğinden şüphe edenlerin gelebileceği bir yer bunu söyleyebilirim.

Bunun dışında kokoreçteki baharat oranını ve acı oranını dilediğiniz gibi seçebiliyorsunuz. Bazı yerlerde kafalarına göre baharat ve acı koymaları sizin istediğiniz tarzda kokoreç olmasını engelliyor buranın buna önem vermesi de oldukça önemli bir detay.

Mekân ısıtma konusunda da başarılı ve bu soğuk kış aylarında gittiğim vakit ısınma konusunda herhangi bir sıkıntı çekmiyorum. Ayrıca kokoreç yapılırken iri kıyım mı ince ince mi istediğinizi de belirtin. İri kıyım seven birisi olarak iri kıyım istediğim vakit oldukça başarılı şekilde yapıyorlar ve kokorecin tadını iyice alıyorum.

Midyesi de başarılı ve her gittiğim zaman kokorecin yanına birkaç midye de istemeyi unutmuyorum. Fakat benim burada sevdiğim bir diğer yemek de et döneri. Et döneri kolay kolay her yerde yiyemeyen biri olarak burada gönül rahatlığıyla yiyorum. Döneri kıymadan değil ve gerçek et döner tadını rahatlıkla alıyorsunuz.

Gece saatlerinde birçok kişi geldiği için biraz sıra bekleyebilirsiniz fakat bu da oldukça doğal zaten çiftliğin doğasında bu var. Fiyatlara gelecek olursak çiftliğin standartlarında olduğunu söylemem mümkün. Fakat hem kokorecin tadı hem de diğer ürünlere baktığım vakit buranın tercih edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

İletişim ve konum bilgileri

Ataturk Orman Ciftligi Silahtar Cad. No:11 Yenimahalle, Ankara
03122110380Doğata, Ankara