Daha mekâna girer girmez güler yüzlü, içten karşılaması ile insanı cezbediyor. Çalışanları gayet ilgili ve anlayışlı.

Yemeklerinin enfes olduğunu belirtelim. Yoğun olduğu günlerde ufak bir servis karmaşası yaşansa da bizlere bu durumu yansıtmamak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Ailecek, arkadaşlar ile veya iş yemekleri için tercih edilebilecek nezih bir mekan. Ayrıca Güney Doğu mutfağını gerçekten iyi yansıtan bol çeşitlere sahip menüsü ile tercih ettiğim mekanlar arasında.

Ayrıca mekan çocuğunuz ile gittiğinizde çocuk parkı ve görevli abla hizmeti ile siz yemekten sonra kahvenizi içerken çocuğunuzun güven içinde oynadığını görebiliyorsunuz. Bu da mekânı muadilleri arasında direkt olarak liderliğe taşıyor bana göre.

Genel olarak porsiyonların küçük olması ise yakındığım durumlar arasında. Büyük grup olarak gidildiğinde servis sorunu da cabası. Fakat küçük grup olarak veya iki kişi gidildiğinde gayet memnun ayrılacağınız bir mekan.

Yıllardır sunduğu lezzetin çizgisinden şaşmaması ise o damaklarda kalan Develi lezzetini tekrar tekrar hatırlamanızı sağlıyor. Genel olarak kebap ağırlıklı menüleri tercih ettiğimden belki bilemiyorum ama kırmızı et sevmeyen birinin bile kırmızı ete bakış açısını değiştirecek derecede bir lezzet sunuyorlar.

Teras katında açık alanda yemek yiyebilmek ise bambaşka bir zevk. Teras için rezervasyon yapmanız gerekebiliyor. Bu lezzette bir mekânda boş yer olması hoş karşılarsınız ki pek mümkün olmuyor.

İletişim ve konum bilgileri

Nenehatun Cad. No: 73 Çankaya, Ankara
+90 312 446 27 27
Develi, Ankara