Cağ kebabını uzun yıllardır yerim ve Ankara'da bu konuda en iyi yerlerden bir tanesi de Dervis Sofrası Cağ Kebabı'dır. İşlerini uzun sürelerdir yaptıkları için de oldukça tecrübelilerdir ve kendilerine has bir müşteri kitlesi de bulunmaktadır. Konumu da merkezidir.

Mekânın iç tasarımım sade olması benim açımdan oldukça önemli. Bu şekilde klasik bir görüntüye sahip olduğunu söyleyebilirim. İç tasarımının sade olmasının yanı sıra masa düzenini de oldukça başarılı buluyorum. Çalışanların ve işletme sahiplerinin de ilgi ve alakası gayet yerinde.

Günün hangi saatinde gelirseniz gelin mekânda bir kalabalık mevcut fakat bu çalışanların hızını olumsuz yönde etkilemiyor. Buranın starı kesinlikle cağ kebabı. Ankara'da bundan iyisini neredeyse yemedim diyebilirim. Fakat dışarıda köfte yemeyi sevmeyen biri olarak bile köftelerinin oldukça başarılı olduğunu belirtmeden geçmeyim.

İşletmenin kendisine özel bir park yeri var ve bu sebeple park yeri aramak zorunda da kalmıyorsunuz. İkramları da oldukça çeşitli ve lezzetli. Burada benim içecek tercihim hep açık ayran oluyor. Açık ayran güzel olunca doğal olarak yemeğin de lezzeti iki katına çıkıyor diyebilirim.

Tatlıları da oldukça çeşitli ve başarılı. Kadayıflı tatlılarını oldukça beğeniyorum ve midemde yer kalmışsa mutlaka sipariş ediyorum dondurmayla servis ediliyor ve ikisi çok güzel gidiyor. Fiyat olarak da bir tık pahalı olduğunu söylesem de cağ kebabının değerinin bu olduğunu da düşünüyorum.

İletişim ve konum bilgileri

Bestepeler Mahallesi, Alpaslan Turkes Caddesi No: 45/A Bestepe, Ankara
+90 312 222 66 65Dervis Sofrası Cağ Kebabı, Ankara