Kamp yapmaya başladığınız vakit bundan sonraki tatiller sizi tam olarak tatmin etmeyebilir. Çünkü kamp yaparken tamamen özgürsünüz ve herhangi bir sınırınız yok. Kimi kampçılar doğanın ortasında tamamen doğal bir kamp yapmayı tercih ederken birçok kampçı da doğanın ortasında fakat belirli imkanlara sahip kamp alanlarını tercih ederler.

Siz ilk taraftaysanız Kemalpaşa'da bulunan Dereköy Kamp Alanı tam size göre diyebiliriz. Burası doğanın tam ortasında bir kamp alanı ve herhangi bir imkana sahip değilsiniz. Burada kamp yapmaya gelmek için özel aracınızla gelmenizi tercih ederiz çünkü buradan geçen herhangi bir servis bulunmamakta.

Dereköy'de herhangi bir işletmeye ait bir kamp alanı yok. Yani buraya geldiğiniz vakit tek alternatif kamp imkânınız ormanın içinde kampınızı kurmak olacaktır. Köye oldukça yakın olan bu kamp alanı doğanın tam ortasında ağaçlarla kaplı bir yer. Kamp yerinin belirli bölgelerinden dere geçse de bu derenin mütevazı bir dere olduğunu söyleyebiliriz. Yani öyle deniz görünümlü bir dere değil. Buraya kamp yapmaya gelen kişilerin daha çok eskiden kamp tecrübesi olan ve doğada kamp yapma konusunda sıkıntıları olmayan kişiler olması lazım. Zaten kamp alanındaki imkanlardan bahsettiğimiz vakit neden böyle dediğimizi anlayacaksınız.

Daha önce de demiş olduğumuz gibi Dereköy Kamp Alanı köy meydanına oldukça yakın. Bu sebeple kamp alanından yürüme mesafesinde köy meydanına inip yiyecek, içecek ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz ama tabii ki yine de hazırlık gelmede fayda olacaktır. Köy meydanında çok güzel katmer ve gözleme yapıyorlar bizden size tavsiye kahvaltınızı köy meydanında yapmanız.

Dereköy Kamp Alanı Hakkında Genel Bilgiler

  • Kamp alanında ateş yakma konusunda herhangi bir sıkıntı bulunmuyor. Sucuğunuzu, etinizi yapıp kamp ateşiyle beraber pişirip afiyetle yiyebilirsiniz.
  • Arabayla kamp alanına girebilirsiniz bu konuda da herhangi bir sıkıntı yok.
  • Demeye gerek bile yok ama bu kamp alanında tek alternatifiniz çadır ve karavan. Bunlar için de herhangi bir şekilde yer kirası ödemenize gerek yok.
  • Doğal olarak elektrik, wc, duş, internet gibi ihtiyaçlarınızı da bu kamp alanında karşılama imkânınız yok.
  • Telefon kamp alanının belirli noktalarında çekerken bazı noktalarda çekmiyor. Ama güzel bir kampta da cep telefonuna ihtiyaç duymazsınız zaten.
  • Bisiklet sürmeyi seviyorsanız ve bisikletiniz varsa kamp alanına mutlaka getirin. Bisiklet ve yürüyüş yaparak doğa turu için oldukça ideal bir yer.
  • Yanınızda taşıyabileceğiniz masa, sandalye varsa ve ihtiyaç duyarım diyorsanız da mutlaka getirin. Çünkü kamp alanı tamamen doğal ve masa, sandalye bulma imkânınız yok.
  • Son olarak da kaya tırmanışı hakkında uzmansanız ve gerekli ekipmanlarınız varsa buraya getirin. Dereköy'ün tercih edilme sebeplerinden en önce gelen şeylerinden biri kaya tırmanışı.

Harita ve Konum BilgisiDereköy Kamp Alanı | Hakkında Genel Bilgiler ve Ulaşım