Yemek

Deniz Kozanlı, Ankara

Deniz Kozanlı benim birkaç kez mantı yemek için gittiğim oldukça sıcak bir işletme. Bir aile işletmesi ve bu mekâna girdiğiniz andan itibaren kendinizi evinizdeymiş gibi hissediyorsunuz. İşletme sahipleri oldukça cana yakın ve size çok sıcak davranıyorlar aynı şekilde çalışanları da bu sıcaklıkta.

Mantısı müthiş derecede güzel olan bu yere bu kez ailemle bir pazar kahvaltısı için gittim. Zaten daha önce deneyimim olduğu için kahvaltısının da oldukça güzel olacağından eminim. Sizler de ailenizle aile sıcaklığında kahvaltı yapmak istiyorsanız buraya bir kez şans vermelisiniz.

İşletme sahibinin ve çalışanların sıcaklığının yanı sıra mekânın kendisi de oldukça sıcak ve çok güzel dekore edilmiş. Bunu yaparken biraz da nostalji havası vermeleri de çok hoş olmuş. Biz kahvaltı olarak serpme kahvaltı tercihinde bulunduk.

Özellikle birçok yerde olduğu gibi fazla ürün ortalama bir lezzet yerine bu işletme daha az ürün fakat üst kalite lezzet amacını benimsemiş bunu hissediyorsunuz. Peynirinden balına yemiş olduğumuz her üründen müthiş bir tat aldığımı söyleyebilirim. Fabrikasyon ürün olmadıkları çok belli.

Fiyat olarak da bir serpme kahvaltıya göre biraz pahalı olduğunu söyleyebilirim. Fakat böylesine sıcak ve ürünlerinin ortalamanın çok üstünde bir kalitede olduğu yer için bu fiyatın yerinde olduğunu düşünüyorum. Sadece kahvaltı için değil diğer öğünler için de burayı tercih edebilirsiniz. Mantısı ve etli yaprak sarması da çok güzel.

İletişim ve konum bilgileri

Oğuzlar Mah., 1368. Sokak Ceyhun Kansu Cad. 4/B Çankaya/Ankara
03122858556

R