İzmir Çeşme bölgesi birçok kişinin favori tatil bölgelerinden bir tanesidir. Fakat ben tatil deyince otel tarzı yerlerdense doğanın içinde özgür bir kamp yapmak istiyorum diyorsanız da bunun için mutlaka Çeşme'de bulunan Delikli Koy Kamp Alanı'na gelmelisiniz.

Çocuklarla da gelebileceğiniz Delikli Koy Kamp Alanı Çeşme merkeze yaklaşık olarak 13 kilometre uzaklıktadır. Buraya giden herhangi bir toplu taşıma aracı bulunmadığını söyleyelim. Buraya gitmek istiyorsanız şahsi aracınız veya bisikletle gidebilirsiniz bu konuda herhangi bir sıkıntı olmayacaktır. Bazı kişiler kamp alanlarında birtakım temel imkanların bulunmasını isterler bazıları da tamamen doğal bir kamp alanı olmasını tercih ederler. Siz doğallıktan yanaysanız işte o zaman burası sizin için daha doğru bir tercih olacaktır.

Delikli Koy Kamp Alanını Tercih Etmek İçin Sebepler

  • Bilindiği üzere Alaçatı suyu genellikle soğuk olmasıyla bilinir fakat buranın suyu Alaçatı suyunun tam tersine sıcacıktır. Eğer sıcak suda yüzmeyi seven bir yapıdaysanız burası sizin için doğru bir yer olacaktır.
  • Sörf yapmak için en doğru yerlerden bir tanesidir. Bunun sebebi rüzgâr ve koyun sörf için oldukça uygun olmasıdır. Bu sebeple buraya geldiğiniz vakit sörf yapan birçok insan görebilirsiniz.
  • Dilerseniz sahil kenarı dilerseniz sahilin üst taraflarına dilediğiniz gibi çadırınızı kurup kampa başlayabilirsiniz. Burada ayrıca çadır yeri kirası gibi masraflar ödemenize gerek duyulmayacaktır.
  • Fotoğraf çekmek için bulunmaz bir yer. Öyle ki sırf sosyal medya hesaplarında fotoğraf paylaşmak için dahi buraya gelinir. Kamp alanının her bölgesinde birbirinden farklı ve güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Delikli Koy Kamp Alanına Gelirken Bilinmesi Gerekenler

  • WC yok
  • Ortak buzdolabı yok
  • Yakınlarda market bulunmuyor fakat plaja hizmet eden bir marketin telefon numarası var. Siz yine de buraya tedbirli gelin ne olur ne olmaz.
  • Suyu oldukça derin. Bu sebeple yüzmeyi iyi bilmiyorsanız yanınızda mutlaka yüzme konusunda bilgili biriyle yüzmenizde fayda olacaktır.
  • Canlı müzik tarzı şeyler yok

Yani yukarıda görüldüğü gibi Delikli Koy Kamp Alanına tamamen donanımlı bir şekilde gelmelisiniz. Kampın tadını bu tarzda çıkaran kişilerdenseniz kamp alanının bu tarz özellikleri hoşunuza dahi gidecektir.

Delikli Koyun Oluşumu

Buranın adının Delikli Koy olmasının sebebi dalgaların büyük bir kayayı aşındırıp küçük bir tünel oluşturmasıdır. Bu sebeple bu tünel iki koyu birbirine bağlaması sonucunda Delikli Koy adını almıştır.Delikli Koy Kamp Alanı | Hakkında Bilgi, Bilinmesi Gerekenler ve Ulaşım