Ege Bölgesi yaz aylarında yurt içi ve yurt dışından birçok turist ağırlıyor. Plajları ve tatil yerleriyle ünlü Ege Bölgesi aynı zamanda kampçılar için de birçok farklı alternatif sunmakta. Aydın da bu illerden bir tanesi ve Kuşadası Aydın'ın en çok tatilci ağırladığı yer diyebiliriz.

Kuşadası'nda bulunan Davutlar kamp yapmak için oldukça ideal bir yer. Burada bulunan kamp alanları denize sıfır ve ağaçlık. Sıcak yaz günlerinde stres atıp güzel bir kamp tatili yapmak için birebir yerlerden bir tanesi. Bu yazımızda da Davutlar ‘da bulunan kamp alanlarını inceleyeceğiz.

Davutlar Gençlik Karavan ve Çadır Kampı

  • Plajı güzel bir kamp alanı istiyorsanız işte burası tam sizin istediğiniz bir yer olacaktır. Ege Denizi zaten genel olarak birçok tatilcinin favorisidir fakat bu kamp alanının plajı ve denizi insanın gözüne bir başka güzel geliyor. Kamp alanında ağaçlar mevcut fakat ağaçlar tamamen kamp alanını kapatmış dersek doğru olmaz. Bu sebeple güneş konusunda sıkıntı yaşayabileceğiniz yerler de mevcut. Bizden size tavsiye buraya biraz erken gelin ve gölgelik yerleri daha önceden kapın.
  • Adından da anlaşılacağı üzere burası karavan ve çadırla kamp yapmak isteyenler için kurulmuş bir yer. Bu sebeple bungalov ev gibi alternatifler işletmede yer almıyor. Çadır ve karavan yerlerinin kirası günlük kişi başı 25 lira. Bu fiyatın da oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz. Bu fiyat içinde tuvalet ve duş da yer almakta. Bulaşıklarınızı yıkayacağınız bir alan mevcut ve kamp yerinde cihazlarınızı şarj edebileceğiniz yerler de var. Direkt çadır ve karavana elektrik vermiyorlar. Buzdolabı da maalesef mevcut değil.

  • Bunların yanı sıra kamp alanı içinde restoran ve market de var. Fiyatlarının oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz aynı zamanda alkol satışı da serbest. Plajdaki şezlongların günlük kirası da 20 lira. Son olarak da kamp alanı merkezi bir yer bu sebeple yemek konusunda civardaki yerler de alternatifiniz olabilir.

Sevgi Plajı Kamp Alanı

  • Sevgi Plajı Türkiye'nin en büyük plajlarından bir tanesidir. Davutlar'a gelen birçok kişinin favori kamp alanıdır. Fakat özellikle hafta sonları buraya piknik için gelenlerin çok olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebeple çevresi biraz kirli.
  • Burayı betimlemek gerekirse müthiş bir plaja sahip ve ormanlık bir alan. Burada sabahtan akşama kadar kalırsanız yeşil ve mavinin her tonunu rahatlıkla görebilirsiniz. Karavan ve çadırla kamp yapmanız mümkün. Girişte giriş ücreti olarak yayalardan 10 araçla gelenlerden de aracın türüne göre para alınıyor. Fakat çadır ve karavan yeri kirası olarak herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Dilerseniz denizin hemen dibinde dilerseniz ormanlık alanda kampınızı kurabilirsiniz.
  • Tuvalet ve duş alanı mevcut bunun dışındaki ihtiyaçlarınızı burada gidermeniz maalesef mümkün değil. Plaj girişinde marketler var ihtiyaçlarınızı burada giderebilirsiniz. Aynı zamanda mangal yapma konusunda da herhangi bir kısıtlama yok.

Davutlar Kamp Alanı ve Sevgi Plajı | Hakkında Bilgi, İmkanları ve Ulaşım