Nesilden nesile devam eden bir işletme Damla Pastanesi 1964. Yarım yüzyıldan fazladır Ankara’da hizmet veren burası yıllardır aynı lezzeti müşterileri ile buluşturmaya çalışan bir yer.

Mekanın ilk olarak nostaljik bir yapısının olduğundan bahsetmeliyim. İçeri girdiğiniz andan itibaren gözünüze çok hoş bir eski hava geliyor. Bu hissi yaşıyor ve mekânın 60 yıllık olduğunu anlıyorsunuz. Ancak bu etken salaş ve kötü bir yer izlenimi uyandırmasın.

Yeterince temiz ve modern bir görünümü olan Damla Pastanesi 1964 sıcak bir ortama da sahip. Pastane olmasının yanında sabahları kahvaltı servisi sunan bir yol olan burası sunduğu kahvaltı ile de beğeni topluyor. Kafe olarak da hizmet sunuyor olan bu mekânın yaş pastaları benim tarafımdan en beğenilen ürünleri arasında. Ayrıca mekanın çayı da her zaman taze geliyor. Bu tür yerlerin en büyük problemlerinden biri olan bayat çay sorunu burada bulunmuyor.

Damla Pastanesi 1964 Anıtkabir’in karşında yer alan konumu ile yıllardır sürdürdüğü hizmeti kaliteyi düşürmeden devam ettirmeyi başarıyor. Seviyeli ve hızlı çalışanları ile serviste hiçbir sorun yaşanmıyor. Geniş oturma alanları ve ferah yapısı sıkıntı yaşamadan birbirinden özel lezzetlerin tatlarına bakmanızı sağlıyor.

Ankara’da güzel bir pastanede özel tatlar denemek isteyenler için benim tavsiye edebileceğim en iyi mekânlardan biri Damla Pastanesi 1964’tür. Burayı rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Konum ve iletişim bilgileri

Anıttepe Mahallesi, Gençlik Cd. No: 91/D Çankaya, Ankara 06580 Türkiye
Anıtkabir noktasına 0,4 km mesafede
+90 312 229 74 84Damla Pastanesi 1964, Ankara