Yemek

Coffee Craft Town, Ankara

Bir arkadaşımın tavsiyesiyle Coffee Craft Town’a gittim. Bu tavsiyeyi bu zamana kadar ertelediğim için pişman olduğumu söyleyebilirim. Artık daha sık bir şekilde gideceğim ve ben de çevremdeki pek çok kişiye burayı tavsiye edeceğim.

Burası tatlılarıyla meşhur bir yer. Bu sebeple benim menüde incelediğim tek şey tatlı oldu. Aynı zamanda mekânın iç ve dış tasarımı da oldukça güzel ve ferah bu da önemli bir artısı. Aynı zamanda da çalışanların ilgisi ve mekânın genel temizliğinden de memnun kaldığımı belirteyim.

Cheescake manyağı birisi olarak menüde ilk dikkatimi çeken cheescake çeşitliliği oldu. Birçok kişinin damak tadına uyan çeşitler vardı ve benim tercihim klasik bir şekilde çikolatalı cheescake oldu. Tatlım önüme geldiği vakit de görünüş olarak çok hoşuma gittiğini söyleyeceğim.

Tat olarak da birçok yerde cheescake yiyen birisi olarak Ankara’daki en iyi yerlerden biri olduğunu söyleyebilirim ve kesinlikle arkadaşımın anlattığı kadar varmış. O kadar hafif ve lezzetliydi ki tadı damağımda kaldı diyebilirim. Bu cheescake beni tam anlamıyla kesmeyince bir de brownie sipariş ettim.

Brownie konusunda da iddialı biri olduğum için buraya gelip kesinlikle brownie yemelisiniz diyebilirim. Kahvelerinin de çok çeşitli olduğunu söylemeden geçmeyim kokusu da oldukça güzel geliyordu bir dahaki gidişimde kahvelerini de deneyeceğim. Fiyatları da bana göre Ümitköy’de olduğunu düşünürsek gayet uygun ve mutlaka tercih edilmeli.

İletişim ve konum bilgileri

Cadde 1946. Sokak No:1 Mutluköy Sitesi, 06800 Çankaya
(0312) 236 34 10

R