Yemek

Cızgara Mangal Konağı, Ankara

A City Avm’ye gittiğim bir gün civarda kebap tarzı yiyebileceğim bir yer ararken gözüme Cızgara Mangal Konağı ilişti. Daha öncesinde A City taraflarına pek gelmediğim için civardaki mekanlar hakkında da bilgim yoktu ve hiçbir yoruma bakmadan direkt buraya girdim.

Mekân bu tarz bir işletme için tam olması gerektiği gibiydi. Çalışanların ilgi ve alakası da yerindeydi temizlik bakımından da herhangi bir sıkıntısı yoktu. Servis hızlı bir şekilde açıldı ve önüme menü geldi. Menünün de tatmin edici olduğunu söyleyebilirim.

Mekânın dışında kiloyla kahvaltı hizmeti olduğunu da gördüm bu da daha önce eşine pek fazla rastlamadığım bir tarz bu da denenebilir. Bu tarz yerlerde köfte yemeyi sevdiğim için ben köfte söyledim. Servis hızı da gayet yerindeydi ve yemeğin yanında ikramlar da geldi.

İkram çeşitliliği bakımından daha zengin birçok yerde yemek yedim. Buradaki ikramda ürün sayısı azdı fakat lezzetleri de oldukça başarılıydı. Ben de zaten buna daha çok özen gösterdiğim için memnun kaldım ikram olarak gelen bulgur pilavını da ayrıca oldukça beğendim. Menüye koyulsa sırıtmayacak düzeydeydi.

Köfteyi orta pişmiş istedim ve tam istediğim kıvamdaydı. Bu konuda birçok yere göre başarılı olduklarını söyleyebilirim. Yanına gelen ikramlarla birlikte oldukça doyurucu bir yemekte fakat ben üstüne bir de künefe söyledim. Künefe de tam kıvamındaydı oldukça başarılı bir künefesi vardı.

Sıra hesaba geldiği vakit beni bir kez daha memnun ettiler çünkü hesap da oldukça yerindeydi. Rakiplerine göre fiyatların düşük olduğunu bile söyleyebilirim. Eğer sizin de yolunuz A City taraflarına düşerse burayı kesinlikle denemelisiniz ben kahvaltısını oldukça merak ettim ve bu güzel deneyimden sonra bir dahaki sefere kahvaltı için gelebilirim.

İletişim ve konum bilgileri

Macun, 187. Cad. Erciyes İşyerleri Sitesi No:2, Yenimahalle/Ankara
03123979030

R