City Wok Ankara’da yeni projelerden Sinpaş Altın Oran içerisindeki AVM’de hizmete başlamış oldukça yeni bir mekân. Bu mekân 2 alt katta bulunuyor.

Mekânın işletmecisi olan aynı zamanda ortağı Ozan Bey bizzat kendisi ilgilenmiş buradaki detaylarla. Ozan Bey’in mimar olmasının artıları ve  gıda sektöründe geçirdiği 20 yıllık tecrübelerinin birleşiminden de City Wok ortaya çıkmış.

İlk izleniminiz bu mekânın tasarım açısından oldukça tatmin edici olduğu yönünde olacaktır. Butik bir Uzak Doğu Mutfağı, nezih bir ortam olarak gözünüze çarpıyor.

Hemen hemen 2016'nın başlarında açılan City Wok tamamen Uzak Doğu mutfağına hakim olarak hizmet vermektedir. Şimdilik menüsünde 60 farklı çeşit yemek bulunuyor fakat yeni ve farklı tarzda yiyecek kültürüyle  gelişmeye de devam ediyor.

Menüye bakacak olursak Çin, Japon ve Thai mutfaklarının en başarılı lezzetleri yerini almış ve enfes lezzetleriyle sizlere sunulmuş.

Menü oldukça çeşitli olduğu için bir süre hangilerini tatmak istediğinizi seçemeyebilirsiniz. En azından çalışanların bu konuda ilgisi ve tavsiyesi bile son derece içten oluyor.

Başlangıç için hafif ve lezzetli olduğu için karidesli kıtır ekmek tercih edilebilirsiniz.Çorbalardan acılı ve ekşili çorbayı da sebze severler için mutlaka tavsiye edebilirim. Uzak Doğu Lokantasına gidip de noodle yemeden de kalkmayın derim.

Tatlı olarak ise Kızarmış Muz fazlaca tercih ediliyor basit ama tadı damağınızda kalacak bir lezzet. Ama mekândan ayrılmadan önce tüm tokluğunuzu keyfe dönüştürmek için mutlaka Yasemin Çin Çayı’nı isteyin. Sade ama şık bir biçimde servis ediliyor ve aynı zamanda da daha önce denememişseniz eğer verdiği hafiflikle güzel bir sindirim sağlıyor.

Ayrıca güzel bir uygulama olan bu mekânda, mekan sahipleri geri dönüşüme katkı sağlamak amacıyla serviste kullanılan tüm malzemeleri (Wok Tavalar hariç ) hızlı tüketilebilen geri dönüşümlü plastik malzemeden kullanıyor böylece tasarruf da sağlanmış oluyor.

Bu da mekana ayrı bir renk katan şey ise 2 tane yabancı uyruklu garson. Türkçeye hakim olmuşlar ve iletişimleri de son derece başarılı.

Genel olarak baktığımızda hem et severlere hem de vejetaryenlere hitap edebilen dolu dolu bir menüye sahip, çalışanları ve işletmecisiyle de samimi bu mekâna yolunuz düşerse mutlaka uğrayın.

İletişim ve konum bilgileri

Aziziye, Portakal Çiçeği Sk. No: 1/26 D:F Çankaya/Ankara
03122724078City Wok, Ankara