İstanbul halkı özellikle işte çalışan kesim hafta sonları ve tatil günlerinde şehrin kalabalığından sıyrılmak istiyorlar. Fakat İstanbul'un birçok bölgesi tahrip olduğu için İstanbul'a yakın komşu iller de güzel bir alternatif sunuyor. Bu illerden bir tanesi de Yalova. Yalova özellikle kamp yapmak isteyen kişiler için oldukça iyi bir alternatif sunuyor. Çınarcık bölgesi de kampçıların yoğun uğradığı yerlerden bir tanesi.

Buraya ulaşım da oldukça kolay. İstanbul'dan yaklaşık 1-1.5 saat içinde Çınarcık'a gelebilirsiniz. İstanbul'da semtler arası bile bazen bu kadar kısa sürede ulaşımın mümkün olmadığı düşünülürse Çınarcık kamp için ulaşım olarak oldukça uygun bir yer.

Erikli Şelalesi Kamp Alanı

Çınarcık'ta en çok rağbet gören kamp alanlarının başında şüphesiz Erikli Şelalesi Kamp Alanı gelmekte. Kamp alanına girdiğiniz andan itibaren kamp alanının tam ortasından bir ırmak geçmekte. Bu ırmağın sesi hem sizi dinlendirdiği gibi aynı zamanda serinlemenizi de sağlamaktadır. Özellikle hafta sonları buranın oldukça yoğun olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklu aileler geldiği gibi genç grupları da bu kamp alanında görmek mümkün. Bu kamp alanında gezebileceğiniz yerleri listelemek gerekirse;

 • Çifte Şelale: Kamp alanının biraz uzağında biri büyük biri küçük çifte şelale bulunuyor. Bu şelalelerin oldukça temiz olduğunu söyleyebiliriz. Yanınızda mayo getirirseniz şelaleye girmenizde bir sakınca olmayacaktır.
 • Dipsiz Göl: Burada ormanın çevrelediği güzel bir göl de mevcut. Bu gölün kenarındaki ağaçların arasındaki dar alanda oturup sessizliğin ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz.
 • Delmece Yaylası: Kamp alanının yakınında bu yayla de mevcut. Yayla ve masmavi gökyüzü öyle güzel gözüküyor ki uçsuz bucaksız. Ayrıca yaylada şirin bir köy de mevcut.

Erikli Şelalesi Kamp Alanı Genel Bilgileri

 • Maalesef kamp alanında internet neredeyse hiç çekmiyor. Bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi size göre değişecektir.
 • Kamp alanında çadır kiralayabileceğiniz gibi aynı zamanda kendi çadırınızı da getirebilirsiniz. Çadırın kirası günlük 25 lira.
 • Ortak wc ve duş alanları da mevcut.
 • Wi-Fi var.
 • Güzel bir restoranı olduğu gibi aynı zamanda kamp alanında market de mevcut.

Çamur Evler Kamp Alanı

Burası adını çamurdan yapılmış evlerden almaktadır. Ormanın içerisinde yer alan bu evlere rahat 4 kişi yerleşebilir. Hamaklar, masalar, küçücük bir gölet, çardaklar ve dere suyu ile doldurulmuş küçük bir havuz da bu kamp alanının güzelliklerinden bir tanesi.

Fakat yalnızca çamur evlerde kalmanıza gerek yok. Dilerseniz kendiniz de çadırınızı getirip kurabilirsiniz. Bu fiyat bilgilendirmelerini işletmeyi arayarak öğrenebilirsiniz. Muhteşem bir yürüyüş yolu ve bisiklet yoluna sahip olan Çamur Evler Kamp Alanında ayrıca kahvaltı ve akşam yemekleri de çıkmaktadır. Buraya gelirken erzak getirmenize bundan dolayı gerek yoktur.

Çınarcık’ta Bulunan Diğer Kamp Alanları

 • Derya Kamping
 • Teşvikiye Yıldız Kamping
 • Doğa Park Kamp Alanı

Çınarcık Kamp Alanları | En İyileri, Hakkında Bilgiler, İmkanları ve Ulaşım