Yemek

Çiğköfteci Ali Usta, İstanbul

İstanbul’un en meşhur çiğköftecilerinden birisi de Çiğköfteci Ali ustadır. Ne lezzeti ne de bulunduğu lokasyon, Ali ustayı meşhur eden en büyük şey yaptığı görsel şov ve müşterilere karşı olan tavırlarıdır. Sosyal medyada bir anda fenomen hale gelen Ali ustanın dükkanı elbette gün içerisinde binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. İstanbul ziyaretiniz sırasında oldukça düşük bir fiyatla tüm günü tok geçirmek istiyorsanız sizleri Çiğköfteci Ali ustanın dükkanına davet edebiliriz.

Standart çiğköfte markalarına göre dürümü 3 kat daha büyük olan Ali usta, malzemeyi oldukça bol tutmaktadır. Neredeyse yarım kilo ağırlığında olan dürüm için talep edilen ücret ise sadece 5 TL. 5 TL gibi bir fiyata İstanbul’da, tarihi yarımada Sirkeci’de dolu dolu bir çiğköfte alabiliyorsunuz. Ancak lezzet konusunda rakiplerine nazaran biraz zayıf kaldığını söyleyebiliriz. İnternet üzerinden yapılan yorumlara baktığımızda Ali usta baharat oranı az bir çiğköfte yapmaktadır.

Çiğköfteci Ali Usta Nerede?

Sosyal medyadan Ali ustanın eğlenceli halini gören birçok kişi onu nerede bulacağını merak ediyor. Hakkında olumsuz haberler çıksa da popülerliğinin devam ettiğini, hala dükkanının önünde kuyruklar bulunduğunu söyleyebiliriz. Ali ustanın dükkanı İstanbul Sirkeci de yer alıyor. Aşağıda yer alan harita üzerinden küçük, şirin dükkana uğrayabilirsiniz. Ali ustanın hemen yan dükkanında ise Mastercheff Türkiye ile tanınan Yasin Obuz’un da pilavcı dükkanı bulunmaktadır.

P