Yemek

Ciğerim Ahmet Usta, Ankara

Ciğerim Ahmet Usta yeni denilebilecek bir mekân. Fakat biz burayı kısa bir süre içerisinde keşfettik ve ailemle birlikte sık sık gidiyoruz. Ciğerci olsa da diğer lezzetlerinin de oldukça yerinde olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim ve konumu da merkezi.

Öncelikle çalışan oldukça ilgili insanlar ve siz mekâna girer girmez ilgilenmeye başlıyorlar. Kısa bir süre içerisinde servis açılıyor ve mezeleriniz geliyor. Mezeler diğer ciğercilerde olduğu gibi ne bir eksik ne bir fazla. Lezzet olarak da oldukça başarılı ve ciğerin yanında baya iyi gidiyor.

Aynı zamanda mekânın oldukça sıcak bir yapısı var ve ben zaten çoğu ciğercideki bu ortamı beğendiğimi söyleyebilirim. Ciğerin lezzeti oldukça yerinde ve lokum yer gibi yiyorsunuz. Doymama gibi bir lüksünüz yok çünkü porsiyon olarak da oldukça cömert olduklarını söyleyebilirim.

Diğer ciğercilere oranla lezzetinin bir iki tık üstte olduğunu düşünüyorum. Fakat beni şaşırtan esas nokta künefe oldu. Daha önce de birçok ciğercide künefe yedim ve çoğunu da başarılı buldum. Fakat buranın künefesi bir farklıydı ve bana göre künefeyi yapan usta kesinlikle Hataylıydı.

Yemeklerimizi yedikten sonra güzel bir çay servisi de olduktan sonra sıra hesaba geldi. Hesap bana göre bu tarz bir yer için oldukça uygun. Daha önce de birçok ciğercide yemek yedim hatta onlara göre fiyatlarının bir tık altta olduğunu bile söyleyebilirim. Yakında buranın ismini daha çok duyabiliriz.

İletişim ve konum bilgileri

Kocatepe, Yüksel Cd. 22/3 Çankaya/Ankara
03124320607

R