Yemek

Ciğerci 52, Ankara

Ciğerciler Ankara’da gün geçtikçe artıyor. Ben de ciğer sever birisi olarak birçok ciğerciye gitmiş durumdayım. Fakat benim son zamanlardaki bu konudaki favorim kesinlikle 52 Ciğer. Hem evime yakın olması hem de birçok etkene bakarak benim için en iyi yer burası.

Öncelikle birçok yerde kuzu ciğer diye dana ciğer yediğimi belirteyim. Ciğeri lezzetli bir şekilde yemek istiyorsanız kuzu ciğer yemelisiniz. Burası da tamamen kuzu ciğer yapıyor ve bu da lezzetini doğal olarak 2 katına çıkarıyor.

Çalışanlar içeri girerken dahi sizi güler yüzle karşılıyorlar. Bu da önemli bir konu. Aynı zamanda ne zaman gitsem dolu diyebilirim. Fakat buna rağmen servisleri aksatmamaları da çalışanların bu işte ne kadar uzman olduğunu gösteriyor. Çoğu bu tarz mekânda masa düzeni ve temizliğini beğenmesem de buranın bu bakımdan da iyi olduğunu söyleyebilirim.

Yemekler gelmeden önce birçok ciğercide olduğu gibi önden ikramlar geliyor. Ezmesinden salatasına birçok ikramları mevcut ve tatlarının oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim. Ciğerden önce bu güzel mezelerle karnınızı hafiften doyurmaya başlıyorsunuz.

Aradan çok uzun zaman geçmeden ciğerler geliyor. Daha önceden demiş olduğum gibi ciğerin kuzudan yapılması hem lezzetini baya bir artırıyor hem de ciğeri yerken resmen ağzınızda dağılıyor. Birçok yerde bu hissi alamadığım için buranın en iyisi olduğunu söylemem mümkün. Aynı zamanda pişirme konusu da ciğerde önemlidir ve bu konuda da başarılılar.

Ciğerin yanında gelen lavaş benim bu mekânda beğendiğim bir diğer husus. Lavaşı kendileri hazırlıyorlar ve oldukça lezzetli yapıyorlar bu da yemeğin tadını bir hayli artırıcı bir unsur. Fiyat olarak da rakipleriyle aşağı yukarı aynı fiyatlama modeline gidilmiş fakat verilen hizmetten dolayı benim tercihim burası olacak.

İletişim ve konum bilgileri

Emek, 6. Sk. No:5 Çankaya/Ankara
03122122040

R