Yemek

Chiffre Cafe & Nargile, Ankara

Bilkent bölgesindeki arkadaşların davetiyle ilk kez bu mekanı tanıma şansım doğdu. Gözüme ilk çarpan olgu, biraz eleştirel olacak ama mekan gerçekten gürültülü. Neredeyse kafelerin hepsinde evet, bir oranda gürültü var ama burası, okey oyunu, tavlası ve müziğiyle onları biraz solluyor diyebilirim.

Fiyatları, menüsüne şöyle bir bakılınca, bölgeye orantılı denebilir. İşletmecilik konusunda yeterli birinin ellerinden çıktığı belli, müşteri memnuniyeti için tüm detaylar düşünülmüş.

İçenler bilir, nargileciler, seçici davranırlar. Her türlü nargile kafeye hemen gidip oturmazlar. Tıpkı benim gibi. Eğer bir yere oturup nargile içeceksem, tütününden tutun da közüne kadar kaliteli olsun ve bilen biri tarafından yapılsın isterim. Bu kafede bunu buluyorsunuz. Üstelik havalandırması o kadar iyi ki nargilenin kokusu üzerinize sinmiyor.

Oyun ve nargilenin oldukça güzel olduğundan bahsetmişken, içecek ve yiyecek konularına da değinmeden geçemeyeceğim. Özellikle soğuk içecekleri çok güzel. Bunun yanında çeşitli tatlarını ben başarılı buldum. Standart, hemen her yerde olan yiyecekleri olmasına rağmen sandviçlerine inanın diyecek bir şey yoktu. Parmak dilim baharatlı patates kızartmaları, mükemmeldi ve insanın yedikçe yiyesi geliyordu. Mekanın gerçekten kalabalık olmasına karşın, siparişlerimizin anlık gelmesi, beni memnun eden bir başka detaydı.

Bir kafeden en önemli beklentilerimizden biri de temizliktir. Kullandığımız tabak ve çatallardan tutun da lavabolara kadar gerçekten temiz olmalıdır. Eğer dikkatsiz davranılırsa, önlenemeyecek sorunlar yaratabilir. Çok ağır bir probleme rastlamadım. Görünürde hijyen koşullarını olumsuz etkileyecek bir şey yoktu. Ve bir müşteri olarak belki de dikkat edilmesi gereken, diğer ziyaretlerimizi etkileyecek en büyük olgu, ilgidir. İlgilerini yerinde buldum. Özellikle nargile içenlerin grubunun etrafında sürekli dönen duran, köz taşıyan çocuk gerçekten çok kibardı.

İletişim ve konum bilgileri

Beytepe, 1621. Sk. No:18, Çankaya/Ankara
03122663738

R