Yemek

Cemali Cafe & Bistro, Ankara

Ankara’da soğuk havalarda elinize nescafenizi veya Türk kahvenizi alıp içebileceğiniz güzel mekanlardan birisi.

Hamur işlerinde glüten bulunmayan üretimleri olan nadir yerlerden birisi. Kilo alırım diye korkanlar ben de dahil, hadi yine iyiyiz, rahat rahat hamur işi yiyebileceğimiz bir mekan bulduk.

Cafenin dışardan görünüşü, çok nezih bir mekan olduğunu belli ediyor. Bir de kapıdan içeriye girdiğiniz de içerinin tasarımı gerçekten çok hoştu. Menülerde istediğiniz ürünü bulabilirsiniz. Kahvaltı yapmak isterseniz , ya da öğle arası dostlarla sıcak bir şeyler içmek için tam yeri. Sunumları çok şık. Yan masada kahve sipariş eden müşteriler vardı. Kahvenin yanında lokum da ikram etmişler. Gerçekten çok güzel görünüyordu. Bir daha ki gidişimde ben de bir kahve siparişi vereceğim.

Canlı müzik sevenlerin buluşma noktası. Üstelik canlı müzik günlerinde özel menüleri de mevcut.

Salata sipariş etmiştim içinde birkaç malzeme eksikti. Ve bunu onlara söylediğim de çay servisiyle beraber çok güzel tatlı ikram ettiler. Çok sevimli ve kibarlar. Bu davranışları benim çok hoşuma gitmişti.

Hijyene önem veriyorlar. Lavaboları tertemiz, ki bu benim en önem verdiğim şeylerden birisi. Oturduğum mekanın temiz ve mis gibi kokmasını arzu ederim. Bu cafe de tam da bu özellikleri buldum.

Mekan yeni tanışacak insanların , öğle arası bir kahve molası vermek isteyen insanların , hafta sonu ailesiyle beraber kahvaltı yapmayı planlayan insanların tercih edeceği bir mekan.

Demeden geçemeyeceğim , simit ve poğaça tarzı diğer cafelere kıyasla biraz pahalı olabilir. Ama ürünleri kendi imalatı olduğu için , emekten dolayı bu farkı koymuş olabilirler.

Gidip denemenizi tavsiye ederim. Ben gittim, gördüm. Gayet de memnun kaldım .

İletişim ve konum bilgileri

Demirlibahçe, Uzgörenler Sk. No:1 Mamak/Ankara
03123193353

R