Ege Bölgesi'nin favori yerlerinden biri olan İzmir kampçıların da oldukça gözdesidir. İzmir'de kamp yapılacak yerlerden bir tanesi de Dikili'de bulunan Çandarlı mahallesidir. Çandarlı kendi adını taşıyan bir körfezde ve yarımadada bulunan zeytin ağaçlarıyla ayrı bir güzel olan şirin bir bölgedir. Deniz manzarası uçsuz bucaksızdır ve İzmir'in çok bilinmese de en güzel noktalarından bir tanesidir.

İzmir merkezden arası 95 kilometre olan Çandarlı buna rağmen direkt İzmir merkezden buraya giden dolmuşlar var. Yaz aylarında yarım saatte kış aylarında bir saatte bir buradan dolmuşlar kalkmakta. Özel araçlarıyla gelecek kişiler de İzmir şehir merkezinden Bergama yönüne ilerlerken, Menemen, Aliağa, Çaltılıdere ve Yenişakran güzergahını takip edip Çandarlı kavşağından sola dönerek Çandarlı'ya ulaşabilirler.

Börteçine Kamp Alanı

Çandarlı mahallesindeki tek kamp alanı burasıdır. Özel bir kamp olanı olan Börteçine Kamp Alanı denize sıfır olması ve plajının da oldukça başarılı olması gibi sebeplerle tercih edilmekte. Ege'nin o güzel havasını alabileceğiniz bir yer. Fakat bu kamp alanının plaj kısmı özellikle hafta sonları oldukça yoğun oluyor bunun da ek bilgisini vermiş olalım.

Damsız giremediğiniz kamp alanı aileler için oldukça ideal bir yer. Kamp alanında da Çandarlı'nın o güzel zeytin ağaçları mevcut. Çadırınızı bu zeytin ağaçlarının altına kurup özellikle yaz aylarında sıcaklardan korunabilirsiniz. Ayrıca kamp alanı çimenlik bir yer ve oldukça düzenli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Burada zaten çadır ve karavan haricinde konaklama için herhangi bir alternatif söz konusu değil. Konaklama da günlük kişi başı 30 lira. Bu fiyatın oldukça uygun olduğunu söylemek mümkün. Çünkü bu fiyatlar içinde verilen hizmetlere bakacak olursak;

  • WC
  • Duş
  • Elektrik
  • Ortak Buzdolabı
  • Mutfak Tezgâhı
  • Şezlong ve Şemsiye (birçok kamp alanında sırf günlük şezlong ve şemsiyenin 20-30 lira civarında olduğunu söyleyebiliriz)

Görüldüğü gibi hizmet bakımından da oldukça başarılı olan Börteçine Kamp Alanı merkeze de oldukça yakın. Yani market alışverişlerinizi, restoran ihtiyaçlarınızı merkezden de kolayca karşılayabilirsiniz. Buraya gelenlerin özellikle Çandarlı'nın eşsiz deniz manzarası için geldiğini söyleyebiliriz.

Çevrede Bulunan Diğer Kamp Alanları ile Birlikte Harita ve Konum Bilgisi

Çandarlı Kamp Alanı | Hakkında Bilgiler, İmkanları, Diğer Kamp Alanları ve Ulaşımları