Ankara’da Swiss Hotel bünyesinde bulunan Swiss Cafe,  yalnızca bir kafe olmaktan çok öte bir yer. içerisinde kafe konseptinden farklı olarak pek çok konsept barındırıyor. Hafta sonları açık büfe kahvaltı ve brunch bunlardan bazıları.  Buranın tüm konseptlerde çok başarılı olduğunu en baştan belirtmek gerekir.

İlk olarak buranın kahvaltısından bahsetmek istiyorum. Alışılmışın dışında çok geniş bir ürün seçeneği sunuluyor kahvaltıda. Bununla birlikte soğuk mezeler de açık büfe kahvaltı konseptinde müşterilere sunuluyor. Çay ve kahve sınırsız.

İstediğiniz kadar oturup kahvaltının tadını doyasıya çıkarabiliyorsunuz. Kahvaltıda kuru meyvelerin sunulması bura için söyleyebileceğim başka bir artı yön olarak öne çıkıyor.

Öğle yemeği için burayı tercih edeceklere ise benim tavsiyem
kesinlikle fileto biftek. Fileto bifteği kesinlikle burada denemelisiniz. Mekân
yemekli iş toplantısı gibi organizasyonları da alıyor ve bunun üstesinden
tecrübeli ekibi ile rahatlıkla geliyor.

Cafe Swiss, hijyen bakımından değerlendirildiğinde de ortalamanın bir hayli üstünde. Bu kadar kalabalık olmasına rağmen lavabolar her zaman oldukça temiz. Cuma geceleri canlı müzik performansları sergileniyor. Müziğin şiddetinin az olması kulaklarınızı yormuyor. Müzik eşliğinde arkadaşlarla muhabbet etmek de böylece hayli rahat oluyor.

Yaz ayları için güzel bir terasının bulunması sıcak havalarda iç kısımda sıkılmamanızı sağlıyor. Tüm etkenler değerlendirildiğinde Cafe Swiss Ankara içinde güzel vakit geçirilecek yerlerin başında geliyor. Yolu bu tarafa düşen kişiler için burası kesinlikle tavsiye edebileceğim niteliklere sahip.

Konum ve iletişim bilgileri

Yildizevler Mah. Jose Marti Cad. 21. Sok. Swissotel Ankara No:2 K:Giris Cankaya Merkez, Cankaya, Ankara Türkiye
Anıtkabir noktasına 5,7 km mesafede
(0312) 409 30 00Cafe Swiss, Ankara