Yemek

Cafe Modern, Ankara

Bu mekana ilk kez Sıhhiye bölgesinde bir işim sebebiyle denk gelmiştim. Öğle vakti olmuştu ve gerçekten midem kazınıyordu. Karşıma çıkan ilk mekana oturdum. Karşılanmam biraz uzun sürdü, zira içerisi gerçekten kalabalıktı. Şık bir tasarımı vardı. Temiz gözüküyordu, müzik kalitesi iyi ama sanki hafiften yüksek sesliydi.

Garson kızın ısrarıyla narlı salata denemeye karar verdim. Yanında yemek tercihimi de yaptım. Siparişlerim getirilene kadar içimin ısınması için kış çayı adını verdikleri karışımdan istedim. Belirtmem gerekir ki yoğun bir ilgiyle karşılaşamadım. Yiyecekler taze, salataları bir harika ve adı gibi modernlik kokan bir mekandı.

Özellikle adliye ya da buralarda başka işi olan herkes, gelip keyifli zaman geçirebilir. Araç sıkıntısı yaşamıyorsunuz, kafenin bir otopark alanı mevcuttur.

Fiyat performans oranı, diğer kafelere göre normalden biraz daha fazla yukarıda diyebilirim. İki kişilik bir masanın ortalama ödeyeceği fiyat bence 60TL civarında olacaktır. Buna değer mi? Bölge düşünülünce bence değer. Evet Kızılay gibi bir kafe cenneti yürüyerek yirmi dakika falan tutuyor ama, hep aynı yerleri görmekten sıkıldıysanız burayı deneyebilirsiniz. Beklentiyi aşırı yüksek tutanları tatmin etmese de keyifli zaman geçirmek isteyenleri ağırlayabilecek kalitede bir işletmedir. Fiyat uygunluğu sebebiyle daha çok tercih edildiğini belirtmeliyim. Sonuçta hepimiz her gittiğimiz kafenin hiç değilse uygun fiyatlı olmasına dikkat ederiz öyle değil mi?

Konum ve İletişim Bilgileri

CerModern Sanatlar Merkezi, Doğanbey Mahallesi, Altınsoy Caddesi, No 3, Sıhhiye, Ankara
0507 379 07 14

R