Yemek

Cafe Eclair, Ankara

Ağaçların ardına saklanmış küçük, samimi, hoş bir mekân. Sakinlik ve huzur sevenler için Ankara’da gidebilecekleri en iyi mekanlardan biri. Şehrin gayet merkezinde, işlek bir yerinde olsa da dingin bir havası var. Çalışanları gayet güler yüzlü, samimi, ilgili insanlar. Konuklarına değer verdiklerini hissettiriyorlar.

Kahvelerinin birçoğunu deneme fırsatı buldum ve normalin üstünde olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Birçok aromaya sahip kahveleri mevcut, üstelik yapay bal tadı da gelmiyor. Kahvenin tadını çok net bir şekilde alabiliyorsunuz. Kahvelerinin yanında aldığım eklerler de gayet lezzetliydi. Birçok çeşit ekler seçeneği mevcut. Bu mekânı sadece illy kahveler ve eklerler için bile tercih edebilirsiniz.

Bunların dışında yaban mersinli eclair çok hoşuma gitti doğrusu. Oldukça tazeydi ve gevrekti. Yediğim diğer turtalara kıyasla oldukça lezzetliydi. Americano ile çok güzel gidiyor. Mekânda birçok tatlı çeşidi mevcut. Kruvasan, elmalı turta, mozaik pasta ve hindistan cevizli muhallebiler aklımda kalanlardan oldu. Pastalar en usta ellerden çıkmış hissiyatı yaratıyor. Hem görüntüsü itibariyle hem de tadı itibariyle.

Bu mekâna gitmek için pek çok nedeniniz olabilir. Eğer hafif bir tatlı yemek istiyorsanız, sessiz bir ortam tercih ediyorsanız bence Ankara’daki sayılı mekanlardan biri bura olacaktır. Ders çalışmak için, yarım kalan işinizi tamamlamak için gidebilirsiniz. Mekân özellikle öğle saatlerinde oldukça kalabalık olabiliyor, yer bulmada zorlanabilirsiniz. Akşam saatlerinde pek de ekler kalmıyor. Ekler yemek için gidecekseniz öğle saatlerinde gitmenizi öneririm. Fiyatlar konusunda ise oldukça ortalama fiyatlara sahip.

Konum ve İletişim Bilgileri

Iran Cd. 17/32 Hayat Apt. No:17 / 29 A Kavaklıdere Mahallesi, Ankara 06680 Türkiye
Anıtkabir noktasına 3,3 km mesafede
+90 312 428 80 89

R