Yemek

Cafe Borges, Ankara

Ankara Kalesi civarında harika atmosfere sahip bir yer: Borges Cafe. Borges Cafe’nin kapısından içeri girer girmez kendi evinize giriyormuş gibi bir hisle karşılaşıyorsunuz. Çok sıcak ve samimi bir havası olan Borges Cafe’nin çalışanları da oldukça hoş insanlar. Konuklarını hep aynı sıcakkanlılıkla karşılıyorlar.

Mekâna girer girmez göre çarpan ilk şeylerden biri abajurlar oluyor. Bunun dışında kurutulmuş papatyalar, soba, sobanın üzerinde demlenen ıhlamur, duvardaki özlü sözler ve etnik motifler… Evinizdeymiş gibi hissettiren tüm bu detaylar bu ortamın bir parçası.

Ben Borges Cafe’ye öğlen vakitlerinde bir yakınımla beraber gittim. Aç olduğumuz için yemekleri denemek istedik. Mantı ve gözleme yemede karar kıldık. Gözlemesini beğendiğimizi söyleyebilirim ancak beklentimizin çok da üstüne çıkmadığı bir gerçek. Sıradana yakın bir gözlemeydi ancak sunum ve porsiyon açısından tatmin ediciydi.

Mantısı gözlemeye oranla çok daha iyiydi. Mantı taneleri minik minik ve oldukça da lezzetliydi. Kullanılan yoğurt olsun, sos olsun hepsi tam ayarındaydı. Bu mekânda bence çok lezzetli yemekler yediğinizin ya da yemediğinizin pek bir önemi yok. Buranın havasını solumak, ortamını görmek bile bence gidenler için bir artı.

Otantik bir atmosfere sahip olan Borges Cafe özetle yemekleri iyi ancak ortamı, ambiyansı kat kat daha iyi bir kafe. Fiyatlar Ankara Kalesi civarı için oldukça uygun diyebilirim. Gidip görmenizde yarar var.

İletişim ve konum bilgileri

Kale, Atpazarı Sk. No:10, Altındağ/Ankara
05326477034

R