Gürpınar Sahil’in başlangıcı olan Büyükçemece Sahil bölgesi daha küçük bir yer olup birbirinden farklı cafe konseptlerinde keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Büyükçekmece Sahil bölgesinde bol güvenlikli ve bol etkinlikli bir sahil boyu olup bu sahil boyunca bedava internetin keyfine varabileceğinizi unutmayın.

Ayrıca büyük çekmece yapısı gereği bir çok etkinliği bünyesinde barındırdığını da söyleyebiliriz. Mesela 3 yılda bir düzenlenen ve Dünya'nın belirli her yerinden insanlar gelip burada yürüyüşler, danslar ve ses yarışmaları yapılmaktadır. Ayrıca bu etkinlikler esnasında da bedava internet ve belediyenin çeşitli hediye dağıttığını da söyleyelim. Hediye ile kalmayan Büyükçekmece Belediyesi ücretsiz yemek standları ve ücretsiz servis imkanları da sunmakta.

Büyükçekmece kordonu boyunca bir baştan diğer başa kolaylıkla gidebilmeniz için raylı sistem gibi düşünülen ama tekerlekle giden trenlerle yolunuzu kısaltabilirisiniz.

Büyükçekmece Sahil'de gerek dükkanlarda zaman geçirebilir, gerek ise aileniz ile pazarın keyfine varabilirsiniz. Sağlı sollu tezgahlarda açılan pazar ile keyifli dakikalar geçirebilir ve farklı hadiyelik eşyaları inceleyebilirsiniz.

Bünyesinde nargile cafeleri, wafflecıları ve gözlemecileri barındıran sahil bununla da sınırlı kalmayıp meyhane ve bira içilecek özel cafelerle de hizmetlerini sürdürmektedir.

Konum ve iletişim bilgileri

Büyükçekmece Sahil
Çalışma Saatleri: - (Haftanın her günü açık)Büyükçekmece Sahili, Büyükçekmece