Adalar İstanbul'un şehir gürültüsünden uzaklaşıp aynı zamanda da doğanın ortasında gezip eğlenebileceğiniz bir yer. Kampçıların birçoğu Adalar'da rahat bir şekilde kamp yapmak istiyor fakat bu mümkün değil. Hem Adalar'ın doğallığının korunması hem de Adalar halkının kamp olayından rahatsız olması sebebiyle Adalar'da kamp yapmak yasak.

Fakat bu yasağın bir tek istisnası Burgazada'da bulunan Madam Martha Koyu Kamp Alanı. Adalarda kamp yapmak için tek alternatif burası. Adalara ulaşım da oldukça kolay Eminönü, Bostancı ve Kadıköy'den Burgazada'ya giden vapur seferleri bulunmakta. Siz bu vapur seferlerini sitesinden takip edip tam zamanında vapurda olabilirsiniz.

Madam Martha Koyu Kamp Alanı

Denize sıfır, ağaçlar içinde, önünüzde direkt Madam Martha Koyu ve Adalar'ın eşsiz manzarası. Burası gerçekten kamp yapmak için harika bir alan. Sahili çakıllara kaplı ve deniz oldukça güzel. Fakat buraya özellikle yaz aylarında kamp yapmak için gelecekseniz biraz erken saatlerde gelmenizi tavsiye ederiz. Çünkü burası dediğimiz gibi Adalar'ın tek alternatifi bu yüzden geç saatlerde geldiğiniz vakit çadır kuracak yer bulma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Madam Martha Koyu Kamp Alanı Konaklama

Bu kamp alanında konaklamak için tek alternatif çadır. Çadır yeri için de kamp alanına günlük kişi başı 30 lira ödemektesiniz. Bu 30 lira içinde wc, duş, elektrik de olduğunu düşünürsek bu fiyatın oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Madam Martha Koyu Kamp Alanı Yapılacaklar ve Tavsiyeler

  • Burada denizin tadını çıkarabilirsiniz. Fakat deniz ayakkabısıyla gelmenizi tavsiye ederiz.
  • Koy boyunca yürüyüş yapabilirsiniz.
  • Yemek yemek için mangal yakabilirsiniz. Aynı zamanda çevrede restoran ve marketlerin de mevcut olduğunu belirtelim.
  • Hava durumunu kontrol ederek gidin. Çünkü yağmurlu ve rüzgârlı havalarda korunabileceğiniz pek bir alan mevcut değil.
  • Gece soğuk ve rüzgârlı olduğu için kalın elbiseler getirmeyi ihmal etmeyin.
  • El fenerine ihtiyaç duyabilirsiniz.
  • Günün doğuşunu ve batışını koydan izlemeyi kesinlikle ihmal etmeyin.
  • Yiyecek ihtiyaçlarınızı ada merkezindeki marketlerden karşılayarak gelmeniz de daha iyi olacaktır. Kamp alanı çevresinde market olsa da her ihtiyacınızı bulamayabilirsiniz ve fiyatlar biraz daha pahalı.

Harita ve Konum BilgisiBurgazadası Kamp Alanı | En İyisi, Hakkında Bilgi, Konaklama, Yapılacaklar ve Ulaşım