Yemek

Burak Et Lokantası, Ankara

Burak Et Lokantası adından da anlaşılacağı üzere et üzerine odaklanmış başarılı bir mekân. Sitelere ne zaman yolum düşse ve karnım aç olsun olmasın her zaman buraya uğramaya çalışırım. Sunmuş oldukları hizmet oldukça başarılı ve tat konusunda da oldukça iddialılar.

Ayrıca buraya gitmeyi düşünüyorsanız pazar günlerinin kapalı olduğunu belirtmeden geçmeyim. Çalışanların ilgisi diğer Siteler esnafında olduğu gibi oldukça başarılı ve mekânın da temizliğini beğeniyorum. Tasarım ve dizayn olarak da bir esnaf lokantasının olması gerektiği gibi fazla iddialı değil.

Buraya geldiğim vakit çoğunlukla et döner yiyorum. Et döneri kesinlikle bu tarz yerlerde yemelisiniz. Çoğu yer et döneri kıymadan yapıyor ve bu da klasik Ankara dönerinin lezzetini veremiyor. Aynı zamanda haşlamayı pek sevmesem de buranın haşlamasını bile seviyorum ve arada tercih ediyorum.

Aynı zamanda belirli günlerde de farklı lezzetler çıkıyor. Eğer ki fırın kuzu seviyorsanız cuma günleri buraya gelebilirsiniz. Burada yediğim kuzunun tadını birçok yerde alamadığımı söyleyebilirim. Ayrıca Sitelerde bulunan birçok esnaf lokantası gibi burası da genellikle akşam 7’den sonra kapanıyor. Bu sebeple en iyisi öğle yemeği için burayı tercih edin.

Et dönerin de en güzel olduğu saatler zaten öğlen 12-1 arasında oluyor diyebilirim. Tamamen kıymasız şekilde hakiki bir döner yeme istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz. Fiyat olarak da Sitelerin geneliyle aynı olduğunu belirteyim.

Konum ve İletişim Bilgileri

Calim Sok. No:26/C Siteler, Altindag, Ankara Türkiye
Anadolu Medeniyetleri Müzesi noktasına 4,2 km mesafede
0312 348 22 93

R