Yemek

Budakaltı Arkadium, Ankara

Meksika restoranları arasında yer alan bu mekana, Çayyolu civarında AVM içerisinde rastladım. Arkadium AVM içerisinde yemek katında yer alıyor. Açıkçası burada her kültürden esintiler bulabilirsiniz. Ağırlıklı olarak Avrupa ve Meksika çalışıyorlar. Yine Türk yemeklerine de denk gelebilirsiniz.

Serpme kahvaltılarının olduğunu gördüm. Denemedim, arka masaya götürülüyordu ama oldukça geniş bir menüsü vardı. Dikkat çekiciydi. Bunun yanında nazik garsonlarıyla gerçekten güzel görünüyordu. Mekanın şık bir profili olduğundan bahsetmeliyim. Albenisi yüksek bir yer ve buna bağlı olarak da fiyatları oldukça yukarıda.

Yabancı mutfaklara ilginiz varsa kesinlikle burayı denemelisiniz. Bunun yanında beklentiyi çok da aşırı tutmamanızı öneriyorum. AVM içi kafeler, bence diğerlerine göre çok da fazla olmuyor. Tabi burasının istisna olduğunu da düşünmüyor değilim.

Yemekleri lezzetli ama mükemmel bir sunum göremeyebilirsiniz. Bunun yanında içerisinin oldukça temiz ve düzenli olduğundan bahsedebilirim. Müzik sesi iyi ayarlanmış, insanları sıkmayacak seviyede hafif müzikler çalınıyor. Fırsat buldukları anda arzunuzun olup olmadığını soran garsonlar, bence çok sempatikler.

İşletme şehrin biraz dışında kalıyor. Gerçi toplu taşıma ile gitmek çok da zor değil. Ama kendi aracınızla gidecekseniz, AVM için özel olarak ayarlanan otopark kısmından yararlanabilirsiniz. Akşam yemeği için gidilecekse, yoğunluk olmaması adına rezervasyon yaptırılmasını tavsiye ediyorum. Burada iki kişi için minimum ortalama 120TL dolaylarında olacaktır. Verdiğiniz paraya değmesine gelince, benim gözümde kalmadı kasada ödediğim tutar.

İletişim ve konum bilgileri

Koru, Arcadium AVM 192/Z-31, 2432. Cd. Çankaya/Ankara
03122418820

R