Türkiye’nin 3.büyük adası olan Bozcaada Çanakkale iline bağlıdır ve Ege denizinde bulunmaktadır. Tam bir güzellik harikası olan bu adada kamp atmak herkes için ayrı bir deneyim olacağı gibi en güzel anılarınıza da eşlik edecek bir yapıya sahiptir.

Pikamp Kamp Alanı

Tamamen ücretsiz bir kamp alanıdır. Bunun nedeni ise içerisinde hiç tesis bulundurmamasından kaynaklıdır. Sadece doğayla iç içe olacağınız gürültüden uzak sessiz sedasız huzurlu bir ortam. Doğa severler için özellikle tercih edilesi bir yer durumundadır. İçerisinde herhangi bir ihtiyacınızı karşılayacağınız tesis olmadığı için bu kamp alanına gitmeden önce tedarikli olmanızı öneririz. Bununla beraber merkeze yakın bir konumda olduğu için ekstra durumlarda kolaylıkla ulaşıp ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Genel itibariyle kumluk bir alan olduğu için rahatlıkla çadırlarınızı kurup kampınızın tadını çıkarabileceğiniz bir yer.

Ada Camping

Fazlasıyla büyük olan bu kamp alanı 7 dönüm araziye sahip ve aynı zamanda merkeze 5km denize ise 200-300 metre kadar uzaklıkta olup konum itibariyle de Ayazma Plajı’na 300 metre kadar uzaklıktaki Sulubahçe mevkiidir. İsterseniz aracınızla isterseniz de karavan veya büyük araçla gelin alan sıkıntısı yaşamayacaksınız. Bünyesinde bulundurduğu otopark kullanımınıza açık olacaktır. Karavanlar için de elektrik temini yapmak adına birçok yerde priz imkânı vardır. Bir kısmının açık bir kısmının da çam ağaçlarıyla gölgelik yaptığı alanlarda kampınızı sürdürebilirsiniz. Açıkta kalan alanlarda ise çadırınıza gölgelik yapması adına bambu yaprakları ile sağlanıyor. Sunduğu bir avantaj da içinde Bungalov evleri bulundurmasıdır. Bu sayede gerekli malzemesi olmayan tek veya çift kişilik olmasına bağlı olarak bu evleri kiralayabiliyor. Kahvaltı, soğuk-sıcak içecekler ve hatta alkol de bulabileceğiniz bir kamp alanı olması nedeniyle ücretlidir. Ada Camping yaz aylarında açık kış aylarında kapalıdır.

Bozcaada Beylik Koyu

Tam anlamıyla kendinize vakit ayırıp, şehirden hatta birçok şeyden uzak kalmak istiyorsanız burası sizin için doğru bir adres olacaktır.  “Batık Gemi” ismini de duymuşsanız eğer aynı yerden bahsediyoruz aslında. Bu isimle anılma sebebi ise kıyıya yanaşmış halde duran bir yük gemisinden kaynaklanıyor. Bu gemi 3 yıl boyunca burada kaldığı için gezgin ve turistlerin de ilgisini her daim çekmiştir fakat geri dönüşüm kazandırmak için 7 Nisan 2018 yılında buradan kaldırıldığı için adına Beylik Koyu denildi. Burada resmi bir kamp alanı olmadığı için sahile istediğiniz gibi bir kamp alanı kurabilirsiniz.

Yıldızkoy Arkadia Kamp Alanı

Adanın kuzeyinde yer alan Yıldızkoy ’da bulunan bu alanın hizmet altyapısı oldukça geniştir. Bulaşıkhane, otopark, hatta kablosuz internet dahi bulundurmaktadır. Bunların yanında 5 adet tuvalet, 6 tane de duş alanı, ortak kullanımlı buzdolabı, şarj amaçlı prizler de bulunmaktadır.  Burada bulunan kamp içi sedir ve hamaklar ücretsiz olup çamaşırhane kullanımı, şemsiye ve şezlonglar ise ücretlidir. Oldukça hayvan dostu bir işletmesi olan bu kamp alanı siz hayvan severler için de biraz daha ilgi çekici olacaktır. Çadırı olmayanlar için çadır kiralama imkânı da sunuyorlar. Tüm bu saydıklarımızın yanında kamp alanında bir bar restoran da bulunuyor.

Akvaryum Koyu

Tertemiz denizi ve berrak suyu ile sanki kendinizi akvaryumda hissettirecek belki de su altı dünyasını daha da yakından keşfetme fırsatı sunacak bir cennet adeta. Abartısız hayatınız boyunca görüp görebileceğiniz en güzel koylardan biridir. Sakinliği ve konumuyla çadır kurup kamp yapmaya oldukça elverişli ve aynı zamanda kamp yaparken balık tutmanın da vereceği keyifle huzur dolu bir ortam sizi bekliyor olacak. Eğer bu koya gitme kararı aldıysanız mutlaka şnorkel ve gözlük getirmeyi unutmayın bu keyiften mahrum kalmamalısınız. Bu koyun en güzel yanlarından birisi de eğer ay ışığı varsa denizin 4-5 metre derinliğindeki çakılları bile sayabilirsiniz. Bu sakin ve bir o kadar da muhteşem koy sizin de şimdiden gizli tatil cennetiniz olabilir.

Bozcaada Kamp Alanları | En İyi 5 Kamp Alanı ve Kamp Alanları Hakkında Bilgi