Yemek

Bolulu Hasan Usta, Ankara

Türkiye’nin pek çok yerinde şubesi bulunan Bolulu Hasan Usta benim de favori mekanlarımdan bir tanesi. Canım ne zaman sütlü tatlılar istese aklıma gelen ilk yer. Tunalı Hilmi Cadde’sini oldukça beğendiğim için de genellikle Ankara’da Tunalı şubesini tercih etmekteyim. Yine de diğer şubeleri de oldukça başarılı.

İç ve dış tasarım olarak benim oldukça beğendiğim bir işletme. Tunalı’ya da yakışan bir kalitede olduğunu söyleyebilirim. Dizaynı dışında beğendiğim bir konusu da hijyen. Hem masalar hem lavaboları oldukça temiz. Çalışanlar da oldukça özenli ve kısa bir sürede siparişinizi alıyorlar.

İki katlı olan mekânda benim tercihim mümkünse üst katın balkon kısmı oluyor. Bu şekilde Tunalı’yı istediğim gibi görüyorum ve tatlımı bu şekilde daha iştahlı bir şekilde tüketiyorum. Yalnız işlek bir yer olması bakımından da masalar biraz fazla yakın ve bu sebeple kalabalık saatlerde gitmeniz durumunda bir tık gürültü oluyor bunun dışında eleştirebileceğim başka bir şey yok.

Ürün olarak pek çok kez gittiğim için neredeyse denemediğim tatlı yok diyebilirim. Fakat favorilerim tabii ki sütlü tatlılar oluyor. Sütlü tatlılardan favorim kazandibiyken profiterolü da oldukça başarılı. Aynı zamanda şerbetli tatlılarla aram çok iyi olmasa dahi burada birçok kez ekmek kadayıfı da yedim ve çok beğendim. Bu sebeple ekmek kadayıfı sevenlere de öneririm.

İçeceklerini de başarılı buluyorum ve güzel bir tatlının üstüne kış aylarında güzel bir kahve içiyorum. Bazı zamanlarda portakal suyunu da tercih ediyorum ve portakal suyunun oldukça doğal olduğunu söyleyebilirim.

Böyle bir mekân için bana göre fiyat ikinci planda olmalı. Fakat fiyatlarının aynı türde hizmet veren yerlere göre biraz daha fazla olduğunu söyleyebilirim. Fakat lezzet olarak bu mekanlardan da epey bir üstün.

Konum ve İletişim Bilgileri

Tunali Hilmi Cad. No:79 D:57 Kavaklidere, Cankaya, Ankara Türkiye
Anıtkabir noktasına 2,9 km mesafede
tel:+03124284961

R