Yemek

Boğazköy Restoran, Ankara

Boğazköy Restoran sakin yapısı, huzurlu ortamı nedeniyle ailemle, sevdiklerimle sık sık tercih ettiğim mekanlardan biri. Remzi Oğuz Arık mahallesinde bulunan bu restoranın çalışanları oldukça ilgili ve saygılı. Oldukça naif çalışanlara sahip, gayet hoş bir şekilde karşılanıyorsunuz. Mekânda çalınan müziklerin bile özenle seçildiği çok belli.

Boğazköy Restoran veganları ve glütensiz beslenenleri de es geçmemiş durumda. Menülerde vegan seçenekler ve glütensiz ürünler de mevcut. Mekânın şefi Kerem Bey doğu batı sentezini gayet başarılı bir şekilde yapmış diyebilirim. Mekânda hem geleneksel tarzda hem de modern tarzda yemekler bulabilmeniz mümkündür. Hangisini tercih ederseniz edin memnun kalacağınızdan şüphem yok.

Dünya mutfağından tutup Gaziantep mutfağına kadar pek çok tarzda yemek bulabilmek mümkündür. Tandırda tavuklu makarnası efsanedir bana göre. Mutlaka gidince denemenizi tavsiye ederim. Ancak bunu yiyebilmeniz için biraz acı sever olmanız gerekiyor. Bunun dışında peynirli köftesi çok tercih ediliyor. Ben de bir kez denedim ve biraz farklı bir tadı olsa da gayet hoşuma gitti.

Eğer sıkı bir balık severseniz mutlaka somon balığını da deneyin. Ben burada yediğim somonu başka yerde henüz yemedim. Tatlı konusunda da oldukça başarılılar. Sufleleri enfes. Kendilerinin de patent altına almış oldukları bir tatlısı var: Boğazköy Fıstıklısı. Çok orijinal bir tadı var ve oldukça da hafif. Gidince denemenizi tavsiye ederim.

Eğer kahvaltı için bir yer arıyorsanız burası tam aradığınız yer olabilir. Çünkü hem aile kahvaltıları için hem de sevdiklerinizle güzel bir brunch için oldukça kaliteli. Çeşitlilik bol ve lezzet tam ayarında. Fiyat konusunda ise ortada diyebilirim. Yani bu kadar çeşitli seçeneklerin ve birbirinden hoş lezzetlerin bu sunumuna bu fiyat gayet normal.

İletişim ve konum bilgileri

Remzi Oğuz Arık, Şımşek Sokak 13/A Çankaya/Ankara
03122869339

R