Sık sık Bilkent'e yolum düşer fakat buraya her gelişimde kaliteli bir kahve dükkanı bulmakta zorlanırdım. Nihayetinde bu mekanı keşfettim ve bir daha kopamaz oldum. Ankara'da birçok yeni nesil kahve dükkanlarını denesem de, Bluejay Coffee House benim için çok ayrı bir yere sahip.

Öncelikle mekanın dekorasyonuna değinmeden edemeyeceğim. Koltuklar çok rahat, masalar arasında mesafe yeterince uzak ve adeta bir bağ evi havası katan bir şömine... Bir kahve dükkanından beklenmeyecek düzeyde artılar.

Bu mekanda hiçbir şey özensiz şekilde yapılmıyor, müzik bile. Çalınan birçok müziğe bayıldım ve müzik listemi burada çalan şarkılarla doldurdum diyebilirim. Bluejay Coffee House kahve konusunda oldukça yetkin ve profesyonel. Kahve alternatifleri istemediğiniz kadar çok. Bu kadar kahve meraklısı biri olarak birçok bilmediğim kahve türlerini burada öğrendim diyebilirim.

Bilkent öğrenci ağırlıkta bir bölge olduğundan sanırım daha çok öğrencilerin daha işlevsel kullanabilmesi için tasarlanmış bir mekan. Masalar ders çalışmaya, iş yapmaya oldukça elverişli. Vakit buldukça dizüstü bilgisayarımı alıp yarım kalan işlerimi burada bitirmeyi planlıyorum. Bu bana ayrı bir keyif veriyor.

Mekan sadece kahve sunmuyor elbette. Kahvenin yanında atıştırmalık olarak alabileceğiniz yiyecekler de mevcut ve oldukça da başarılı. Çoğu kahve dükkanlarının sıcak kahveleri ne kadar başarılı hazırlanırsa hazırlasın, soğuk kahvelerinin o düzeye çıkması zor oluyor. Bu mekanda bu durum asla söz konusu değil. Normal kahveleri ne kadar lezzetliyse cold kahveleri de o kadar lezzetli.

İletişim ve konum bilgileri

Üniversiteler, 12, Ankuva AVM, Çankaya/Ankara
05326674770Bluejay Coffee House, Ankara