Yemek

Bitlisli, İstanbul

2018 yılından önce Birecikli Restoran olarak hizmet veren işletme, 2018 yılından bu yana Bitlisli adı ile hizmetlerini sunuyor. Misafirlerine tamamen Güneydoğu ve Doğu Anadolu lezzetleri sunan bu işletme, İstanbul’un en lezzetli lahmacununu pişiriyor. 2018-2019 döneminde mükemmellik sertifikası elde eden Bitlisli, İstanbul’un en iyi 20 restoranı arasında yer alıyor. Sultanahmet’te yer alan Bitlisli, Ayasofya kilisesine de 700 metre uzaklıkta yer almaktadır.

Bitlisli ağırlıkla Türk, Ortadoğu, Mangal ve Barbekü alanında hizmet veriyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu lezzetlerine oldukça hakim olan işletme vejetaryen kişilere de özel menüler çıkarmış durumda. Yemeklerin içerisinde kullanılan malzemelerin %100 Helal kesim olması misafirler için en önemli kriterlerden birisidir. Yerli misafirler kadar İstanbul’u ziyarete gelmiş yabancı kişiler tarafından da ziyaret edilmektedir.

Bitlisli Nerede?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere bu işletme 2018 yılına kadar Birecikli olarak hizmet veriyordu. Bu nedenle bölgede bulunan birçok kişi restoranı hala bu isimle tanıyabilir. Sultanahmet, Ayasofya Klişesine oldukça yakın olan Bitlisli, kendisi ile aynı kategoride hizmet veren onlarca restoran ile rekabet etmektedir. İstanbul ziyaretiniz sırasında Bitlisli’ye uğrayarak güzel bir lahmacun yiyebilirsiniz.  Bitlisli’ye ait harita, adres, telefon ve mail ile ilgili detaylar;

Adres: Hocapaşa Mah. Hocapaşa Camii Sok. No:2/B Sirkeci-Fatih, İstanbul Türkiye
Telefon: 0 212 513 77 63
E-Mail: sirkeci@birecikli.com

Bitlisli aynı zamanda yöresel ürün satışında bulunmaktadır. Güneydoğu ve Doğu Anadolu’ya yönelik ürünler satın almak istiyorsanız Bitlisli’yi ziyaret edebilirsiniz.

P