Yemek

Beyran Entep Mutfağı, Ankara

Antep mutfağının benim için çok ayrı bir yeri vardır. Adı ne kadar beyran çorbasından geliyor olsa da bence buranın asıl yıldızı lahmacundu. Canımın lahmacun çektiği bir gün burası tercihim oldu ve iyi ki de olmuş.

Öncelikle ikram olarak gelen çiğ köfte ve ezmeyi oldukça beğendim. Servis hızı ve çalışanların ilgisi de oldukça yerindeydi. Mekân kalabalık olmasına karşın bu hızı takdir ettiğimi söyleyebilirim. Aynı zamanda menüde de yok yoktu. Antep mutfağını iyi bildiğim için aradığınız bütün yemekleri bulabileceğinizi söylemem mümkün.

Ben bir adet lahmacun ve içli köfte söyledim. İçli köftesi oldukça başarılıydı ve sırf içli köfte yemek için dahi buraya gelebilirsiniz. Fakat masanın yıldızı kesinlikle lahmacundu. Ankara’da yediğim birçok lahmacundan oldukça farklıydı ve hakiki Antep lahmacunuydu diyebilirim. Tatlıya yer kalmasını istemesem bir adet daha söyleyecektim fakat canım tatlı da yemek istiyordu.

Tatlı olarak baklava ve katmer arasında kalsam da tercihim katmerden yana oldu. Daha öncesinde Ankara’da pek çok iyi yerde katmer yediğim için damak tadıma bu konuda güveniyorum ve burada yemiş olduğum katmer de benim için kesinlikle üst sıralardaydı.

Eğer ki midemde birazcık yer kalmış olsaydı beyran çorbasını da az da olsa denemek isteyecektim fakat katmerle birlikte tamamen doydum. Bir dahakine eşimi, dostumu alıp da geleceğim Ankara’daki belki de en iyi Antep mutfağı.

Fiyat olarak sektör ortalamasının bir tık üstünde olduğumu söyleyebilirim. Fakat değer mi derseniz benim için kesinlikle değer. Çünkü sunmuş oldukları hizmet ve ürün lezzetini düşündüğünüz vakit sizi tamamen Antep’te gibi hissettiriyor. Bunu yapmak da oldukça zor olduğu için ben bu fiyatlara değeceğini düşünüyorum ve en kısa sürede diğer lezzetlerini denemek için geleceğim.

İletişim ve konum bilgileri

Yıldızevler, Rabindranath Tagore Cd., Çankaya/Ankara
03124391020

R