Yemek

Beyoğlu Halimbey, Ankara

Çukurambar’da bulunan Beyoğlu Halimbey restoran oldukça şık bir tasarıma sahip. Bu restoranı bir arkadaşımın tavsiyesi sayesinde keşfettim ve şu an vazgeçilmez yemek yeme yerlerimden biri olmuş durumda. Daha mekâna ilk girdiğiniz anda tüm personeller, çalışanlar sizi oldukça samimi karşılıyor. Güler yüzlü yaklaşımları ile adeta sizi mekâna bağlıyor. Ayrıca restoran içerisindeki şömine oldukça otantik bir hava katmış.

Beyoğlu Halimbey restoran tam bir aile yeri diyebilirim. Hafta sonu akşamları aile ile birlikte çok lezzetli yemekler yerken aynı zamanda da keyifli sohbetler yapılabilir. Mekân içerisinde bulunan taş fırın, pideyi çok daha lezzetli hale getiriyor. Yakınlarım pide siparişi verirken bense kaburga tava siparişi verdim.

Kaburga tava kısa süre içerisinde masamıza sunuldu ve sunum itibariyle çok iyi görünüyordu. Porsiyon özellikle çok tatmin edici geldi. Yanında söğüt hoşaf ile sunuldu, bu detay oldukça hoşuma gitti. Söğüt hoşaf dışında pek de çok ikram geldiğini söyleyemem ancak ikram olayına hiçbir zaman çok takılmıyorum. Bana göre bir mekânın yemekleri gerçekten lezzetli ise ikramların bolluğu pek de mühim değil.

Beyoğlu Halimbey restorana bir dahaki gidişimde mutlaka kuzu kavurma yiyeceğim. Sanırım buranın en lezzetli yemeklerinden biri de buymuş. Kimi zaman iş yemeğine çıkmak zorunda kalıyorum. İş yemeği için de oldukça ideal bulduğumu belirtmeliyim. Bir dahaki sefere iş yemeği toplantılarımı mutlaka burada yapacağım. Ancak sanırım iş yemeği için mekânın üst katı daha uygun olacaktır.

Yemekten sonra tatlı olarak tercihimizi şerbetli tatlılardan yana kullanmak istedik ve baklava sipariş ettik. Baklavalar ve fıstık sarmalar gerçekten en iyi pastane standartlarını aratmayacak şekildeydi. Fiyat konusuna gelecek olursak da ortalamanın bir tık üstü diyebilirim.

İletişim ve konum bilgileri

Çukurambar, 1425. Cd. 14/A-B, Çankaya/Ankara
03122856600

R