Beylikdüzü Yaşam Vadisi diye adlandırılan bu mekan aslında bir park. Beylikdüzü Belediyesi tarafından yapılan bu parkı farklı kılan şey nedir? Acaba neden bu parkın adı Yaşam Vadisi ünvanını aldı? Bunun gibi bir çok soru aklınızdan geçtiğini biliyorum.

Beylikdüzü hakkında biraz bilgi vermek gerekirsek Beylikdüzü sitelerden oluşan ve mahalle hayatından fazlasıyla uzak bir semt olarak adlandırabiliriz. Bu semtin sakinleri sahil bölgesi veya AVM alanları haricinde bulaşabilecekleri yerler aslında kısıtlı. Bu sebeple Yaşam Vadisi olarak adlandırılan bu park gençten yaşlıya herkese hitap eden 1 milyon metre kare alanın üzerine kurulan 6 etaptan oluşan İstanbul’un en büyük ve en yeşil parkı olarak bilinmektedir. Projenin 3 etapı tamamlanmış durumda olup tamamen bittiği zaman sahile kadar uzanacağı bildirildi.

Beylikdüzü yaşam Vadisi içerisinde sadece yeşil alandan oluşan bir yürüyüş parkı değil. İçerisinde Japon Bahçesi, şelale, kafe, restoran, Çanakkale Şehitlerinin anısına park ve tören alanı, konser ve etkinlikler için özel bir sahne, satranç vb oyunlar için özel alanlar, ufak tezgah alanları vb bir çok etkinliğe sahip olacağınız ve keyifli zaman geçireceğiniz bir yaşam alanına sahip bir parktır.

Ayrıca bu park sadece biz insan oğlu için olmayıp köpeklerimizi eğitim parkurlarına ve rahat rahat gezebilecekleri bir alana da sahip olduklarını söyleyebilirim. Ayrıca bu parkın güvenli ve bir o kadar da aydınlık olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Parkta sürekli golf arabaları ile gezdiklerini ve sürekli gözetim altında olmak güven verdiğini söyleyebilirim. Ayrıca bisiklet yolunda gölet etrafında gezinmek ise paha biçilemez.

Aileniz ile beraber bu Yaşam Vadisi’nde güzel zaman geçirebileceğinizin sözünü ben verebilirim.

Beylikdüzü Yaşam Vadisi'nden Kareler

Beylikdüzü Yaşam Vadisi Nerede?Beylikdüzü Yaşam Vadisi, İstanbul